Уметноста на шминката | Veronica Azaryan

Талентираната Veronica Azaryan од Санкт Петерсбург ни ги открива нејзините неверојатни фотографии на кои е претставена уметноста на шминката кај женaтa. Резултатот е фантастичен...

Шарени фотографски композиции

Серијата фотографии насловена како "Sign of Language" е дело на талентираната фотографка Марго Волтер. На фотографиите се прикажани секојдневни ситуации, главно како комбинација од...

La Vie en Rose, живот во розово!

Синоним за љубовта секако е цвеќето, а посебно розите кои се подаруваат во знак на искажување на љубов, восхит, благодарност па дури и извинување...

Хороскоп од 02.05. – 08.05.2016 година!

ОВЕН Работа - Ве очекува позитивен одговор за продолжување на една деловна соработка.  Ќе решите дел од финансиските проблеми кои долго време ве оптеретуваа. Љубов -...

Умна саксија за цвеќе!

Колку пати сме заборавиле да го налиеме цвеќето? За среќа, сега постои саксија за цвеќе "The Natural Balance", која го потсетува сопственикот кога на...
video

Магичен чоколаден десерт

Joaquim Sousa, талентиран готвач од Португалија, неодамна стекна голема популарност на интернет со неговиот чоколаден десерт. На прв поглед, десертот изгледа како и секој...

Чаши за чај кои oдразуваат шари од чиниите на кои се...

Д-Бро, јапонски дизајнерски бренд, создаде уникатен сет на чаши наречен "Валцер". Прво, чашите кои се направени од Хасами порцелан, се обложени со паладиум, скапоцен метал...

Најмалата спална соба на светот!

Франсускиот дизајнер Gilles Belley неодамна дизајнираше систем на мебел наречен ROOMS, кој го развива односот помеѓу домашните активности, создавајќи простори за живот и работа, од мебелот кој...

Сладолед со облик на цвет е нов слаткарски тренд!

Секој од нас сака да добие цвеќе и сите го обожуваме сладоледот, така ли е? Токму така, слаткарницата iCreamy во Сиднеј Австралија, одлучила да...

Во New York отворен првиот ресторан на светот посветен на утринските...

Поминаа деновите кога се сметаше дека снегулките од житарките се консумираат само за доручек. Славната фирма за снегулки од житарки Kellogg's, во New York го...

Неделен Хороскоп од 28.09 – 04.10.15

ОВЕН Работа - Атмосферата на работа во текот на оваа недела ќе биде напната, повеќе од веројатно е дека ќе има меѓусебни обвинувања и префрлувања за...

Најлуксузно велигденско јајце украсено со дијамнати!

Велигден е толку блиску, а богатите луѓе не мораатда губат многу време во потрага за ретко дијамнатско велигденско јајце.... Се што треба да направат е...

Париз во 2017 со теретана-брод на Сена!

Италијанската фирма Carlo Ratti Association, смислиле брилијантен начин како да ги потикнат луѓето на вежбање. Тие направиле теретана-брод, која ја користи човечката енергија за...

Круни со пеперутки

Круните се голем моден тренд изминатите неколку години. По популарните венчиња од цвеќе, дизајнерите ширум светот се трудат да претстават што пооригинални верзии на...

8 важни тајни кои среќните парови добро ги знаат!

Среќните парови не можат да се изнауживаат еден од друг... но сигурни сме дека прават некои од овие 8 работи, кои секогаш им мамат осмев...

10 причини зошто да ја посетите Лапонија!

Оваа година Финска, поточно Лапонија, стана апсолутна хит дестинација, независно од тоа дали сте едноставен турист или професионален фотограф - оваа зимска магија треба...