Како да направите прекрасна глазура? Лесно!

Олга од Русија, креира слатки кои изгледаат како совршени мермерни огледала, а ние не би сакале да ги уништиме ни со допир, а кога...

Лего мебел за деца

Шпанската компанија за дизајн и производство на мебел - Lola Glamour ја осмисли модерната колекција мебел за деца инспирирана од симпатичните лего коцки. На...

Неделен хороскоп од 01.1 до 07.1. 2017 година!

Драги наши читатели прочитајте го хороскопот за првата недела во новата година! ОВЕН Работа: Делувате многу вешто во најразлични ситуации на работното место, но внимавајте, без...

“Pink Star” – може да биде најскапиот прстен со дијамант на...

Дијамантите се можеби најдобри пријатели на жената, но цената на овој прекрасен драг камен, дефинитивно е нивниот најлош непријател. Овој 59.6-каратен дијамантски прстен кој го...

Louis Vuitton за UNICEF: славните во добротворни акции!

Во Los Angeles, Louis Vuitton и UNICEF ги здружија силите за 2016 UNICEF Ball гала вечерта, заедно со неколку sвезди од светот на модата и забавната индустрија. Познатите...

Bajau | Жители на морето

Традиционално, племето Bajau живеело во мали бротчиња и се хранело од она што луѓето ќе го уловат од морето. Така, ова племе почнале да...

Слатко задоволство | Топло чоколадо со чили

Вкусен и брз напиток кој ќе ве стопли оваа зима Егзотичниот спој на луто пиперче и неодоливо чоколадо ќе ги задоволи вкусовите на сите. Се...

Преслатки кученца што личат на мечиња

Постои теорија дека кучињата и мечките имаат некои заеднички карактеристики. Следниве фотографии го потврдуваат тоа. Погледнете ги овие дебелки кученца и ќе се уверите...

Уникатен начин да се доживее пустината Мохаве

За оние со авантуристички дух секогаш постои начин и најобичното место да се доживее поинаку. Меѓутоа, пустината Мохаве не е обично место. Бескрајниот простор...

Само за најхрабрите – Ziplining

Скокање со падобран при спуштање по жица од облкодер. Се ова се случува во Panama City, од облкодер White Tower од висина од 243 метри. Жиците...

20 начини како да практикувате љубов кон себе си во 2017!

Следниот пат кога ќе бидете под стрес или ви е премногу од некои работи, длабоко вдишете воздух и обидете се да се расположите, со...

Пенливо вино со 5 спектакуларни новогодишни вкусови!

Вечерва, за пречекот на Новата година, својот класичен шампањ освежите го со инвентивни дополнителни вкусови. Многу едноставно... Со тревки Додате му на пенливиот пијалок рузмарин или...

Ако патувате деновиве во Британија, погледнете ги хотелите со најдобро сместување!

Британците навистина нудат голем број на преубави хотели кои чекаат да ве угостат и ви го направат престојот идеален. The Ritz London Дефиниција за спектакуларно место,...

Стар брод претворен во простран павилјон

Огромното пространство кое го овозможува еден стар брод ефикасно е претворено во широк павилјон и поставено во Националниот музеј за модерна и современа уметност во Кореја....

Мини приколки за миленичиња

Дизајнерот Judson Beaumont од студиото Straight Line Design ја осмисли оригиналната серија куќички за миленици под назив ,,Pet Trailers”. Ја сочинуваат четири единствени куќички...

Хороскоп од 17.08.2015 – 23 .08.2015

Овен Работа - Размислувате за тоа, како да ги подобрите деловните соработки и финансиите. Најуспешен период е за запослените во владините институции или прават бизнис...