Лего мебел за деца

Шпанската компанија за дизајн и производство на мебел - Lola Glamour ја осмисли модерната колекција мебел за деца инспирирана од симпатичните лего коцки. На...

10 фенг шуи совети за 2015

Без добро здравје, нема да сме во можност да уживаме во животот во целост, дури и кога ги имаме сите други материјални нешта. Здравјето...

Најдобриот парфем според хороскопскиот знак

Не можете да се одлучите кој е вашиот препознатлив мирис? Дозволете им на ѕвездите да ви го откријат одговорот. ,,На нашата индивидуалност влијаат неколку знаци,...

Вистинската работилница на Дедо Мраз

Празничната еуфорија започна. Центрите на градовите пулсираат во духот на празниците, а продавниците се преплавени со празнични декорации. Овој пат ние Ве водиме во Yiwu,...
video

5 трикови за завиткување подароци

Ако и вие се вбројувате меѓу оние на кои завиткувањето на подароците им е подеднакво важно колку и подарокот што го подарувате, мора да...

Инстаграм претстави 5 нови филтери

Инстаграм, како мобилна апликација за споделување слики и кратки видеа, зема сè поголем замав во модерното живеење. Достапен е на 25 јазици, а до...

Дедо Мраз во модерна облека

Празниците се ближат, а со нив доаѓа и еден од најпознатите ликови за зимската сезона – Дедо Мраз. Иако сме навикнати да го гледаме...

Идеален подарок за секој хороскопски знак

Празниците се сè поблиску, па затоа одлучивме да ви го олесниме изборот на подарок за најблиските. Еве неколку предлози за секој хороскопски знак. Овен На енергичниот...

Социјалните мрежи како модерни мажи

Викторија Пашута е модна фотографка од Лос Анџелес која неодамна го претстави проектот наречен „What If Guys Were Social Networks“ („Што ако момчињата беа...

Најсовршениот начин како да се создаде вкусна виножито торта

Можеби сте размислувате да создадете нешто што е невообичаено, уникатно, но секогаш ја пропуштате идејата или времето или можеби сеуште не сте го пронашле вистинското кое...

Од фотографија до скулптура | Justine Khamara

Не постојат невозможни идеи во уметноста. Доказ за тоа е Justine Khamara и нејзините дела. Таа создава портретни фотографии кои се отсликани со UV...

Божиќни Велосипеди

Christmas Light Bicycles само за Вас на  Дивиан Артс! Што може да биде повеќе забавно, отколку да се прошетате низ градот на вашиот велосипед и да...

Дедо Мраз во познати слики

За време на празниците Дедо Мраз го има насекаде; на честитки, на плоштад, дома во форма на украси, а американскиот фотограф Ed Wheeler се...

Фасцинантни фотографии од различни форми на течности

Течностите во природата се наоѓаат во најразлични форми- меурчиња, капки, млазови или огромни водени површини. Неколку научници од универзитетот Paris Diderot, со помош на камери со...
video

3 направи кои ве известуваат за временските услови

Како што се менуваат генерациите, се создаваат нови идеи и станува сè полесно тие идеи да се применат во пракса. Скоро и да не...

Запознајте се себеси во 2034 година

Британскиот телекомуникациски бренд Orange изработи футуристичка кампања во облик на интерактивна платформа која ги поканува луѓето на патување 20 години во иднината. Таму ќе...