Неделен хороскоп (20-26 април)

Во продолжение прочитајте што ве очекува нареднава недела според ѕвездите. Овен Проблемите со финансиите ќе продолжат и оваа недела. Најдобро е да се консултирате со некој...

Шанел чанти со палачинки, леб од Прада и Луј Витон...

Појдовна точка на канадската уметница која во моментов работи во Њујорк под името Клои Мудрата, е во зборот "потрошувачката" или "консумирање" - било да е тоа...

Авантурите на едно еже

Запознајте го Калико, неодоливото едногодишно еже кое веќе е ѕвезда на социјалните мрежи. Имагинацијата на неговата сопственичка нема граници, па секојдневно создава интересни и...

Неделен хороскоп (13-19 април)

Што ве очекува следниов период според астрологијата? Овен Се наоѓате во период кога сте сконцентрирани на финансиите и вашите приходи. Внимавајте колку пари трошите и на...

‪#‎This_Generation‬ постери | Ajit Johnson

‪#‎This_Generation‬ постери. Постери кој ја опишуваат новата младина. Автор - Ajit Johnson  

Апликација која ве враќа во минатото

Новата мобилна апликација Pivot го претвора вашиот смартфон во просторно-временски портал кој ќе ве врати во минатото. Апликацијата користи архива на стари фотографии кои...

Научно докажанo: на жените им е потребно повеќе сон отколку на...

Среќните мајки во просек преживуваат со шест часови повремено спиење, внимавајќи на своите дечиња. Најновите истражувања докажуваат дека на жените им треба повеќе сон...

Неделен хороскоп (6-12 април)

Еве што можете да очекувате оваа недела според астрологијата. Овен На почетокот од неделата можни се мали недоразбирања, особено за работи поврзани со работното место. Добро...

Која Дизни принцеза сте според хороскопот?

Скоро сите девојчиња како мали сме се идентификувале со некоја од принцезите од цртаните филмови на Дизни. Секоја од нив има одредени карактеристики според...

Aвтомобили: Некогаш и сега

Љубителите на автомобилите отсекогаш се делеле на две групи: оние кои повеќе ги сакаат старите и ретро автомобили, наспроти оние што секогаш се заинтересирани...

Bajau | Жители на морето

Традиционално, племето Bajau живеело во мали бротчиња и се хранело од она што луѓето ќе го уловат од морето. Така, ова племе почнале да...

Неделен хороскоп (30 март- 5 април)

Прочитајте какви настани ве очекуваат претстојнава недела според ѕвездите. Овен Ви започнува релаксиран период кога на работите ќе им приоѓате со леснотија и нема да дозволите...

Неодоливи животни што спијат заедно

Веќе утврдивме дека кога станува збор за спиење, животните стануваат најдобри пријатели еден со друг, па дури и оние за кои се мисли дека не...

Тетоважи за парови

Многу романтични двојки се одлучуваат да ја покажат љубовта еден кон друг со заеднички тетоважи, кои не се идентични, но ги врзува нешто многу...

Уметност со цвеќе

Bridget Beth Collins е љубителка на природата, сликарка, писателка и ботаничка уметница, чии креации се маестрална игра со цвеќињата. Живее и создава во Сиетл,...

Библиотека во шума | Liyuan Library

Како да се создаде модерен простор за читање кој го одзема здивот, а кој не се натпреварува со природните убавини на Пекинг? Да се...