6 забавни и креативни перници

Во потрага сте по интересен аксесоар за вашата спална соба? Ви претставуваме шест дизајнерски перници со кои добриот сон и убавото расположение нема да...

Насликано село во Полска

Луѓето ширум светот обожуваат да ги красат своите домови, но малку од нив тоа го прават толку посветено и вешто како жителите на Залипие,...
video

„За Елиза" отсвирена на 5 гитари

Креативноста и оригиналните идеи немаат граници кога станува збор за музиката. Талентираниот гитарист од Винипег со псевдоним samuraiguitarist одлучил да се обиде да ја...

Што се крие зад овој автомат на Кока Кола?

„Flask and the Press“ е потполно неочекуван угостителски двоец, кој го надградува традиционалниот концепт за точилница. Во сосема обичниот сендвич бар, позади стариот автомат...

Столици на високи потпетици

„Кога производот ќе стане скулптура, комбинирајќи ги фантазијата и реалноста на природата која не опкружува, тогаш индустрискиот модел добива нов вкус, па конечно сме...
video

1000 шолји – една животна приказна

Малкумина не го сакаат кафето. Без разлика за какво кафе станува збор, кафето за повеќето од нас е означување дека денот може да започне....

Децата може да бидат вистинска копија на родителите

Велат „крвта не е вода“, ние апсолутно се согласуваме, но не само поради меѓусебната поврзаност туку и поради физичката сличност. Генетиката е навистина неверојатна...
video

Среќен крај | Milen Vitanov

My Happy End (Среќен крај) е краток анимиран филм во режија на Milen Vitanov од продукцијата за анимирани филмови Talking Animals од Берлин. Добитник...

4 работи што ќе ви донесат забава на работното место (...

После првите 4 работи за во вашата канцеларија, ви даваме уште 4-ри улатра забавни работи за во вапата канцеларија 1.Drumstick Pencils Дел молив, дел стапче за...
video

Како најдобро да ги исчистите четките за шминкање?

Четките за шминкање се клучен дел од секојдневната рутина за убавина на секоја жена. Ги користиме за да ставиме пудра, сенка, руменило, кармин и...

Зелен град: Париз во 2050 година

Неодамна беше составен климатскиот енергетски план, кој има за цел до 2050-та година да ја намали емисијата на штетни гасови за 75% во француската...

4 работи што ќе ви донесат забава на работното место

Според последните статистички податоци, просечното време кое човекот го троши на работа за време на неговиот животот е околу 99.117 часа, што е еквивалентно на...

Чаши за чај кои oдразуваат шари од чиниите на кои се...

Д-Бро, јапонски дизајнерски бренд, создаде уникатен сет на чаши наречен "Валцер". Прво, чашите кои се направени од Хасами порцелан, се обложени со паладиум, скапоцен метал...

Лего мебел за деца

Шпанската компанија за дизајн и производство на мебел - Lola Glamour ја осмисли модерната колекција мебел за деца инспирирана од симпатичните лего коцки. На...

10 фенг шуи совети за 2015

Без добро здравје, нема да сме во можност да уживаме во животот во целост, дури и кога ги имаме сите други материјални нешта. Здравјето...

Најдобриот парфем според хороскопскиот знак

Не можете да се одлучите кој е вашиот препознатлив мирис? Дозволете им на ѕвездите да ви го откријат одговорот. ,,На нашата индивидуалност влијаат неколку знаци,...