Sирнете во најубавите гаредеробери на познатите!

Не е тајна дека секоја холивудска ѕвезда има огромeн гардеробер ... Нивните колекции на чевли често имаат повеќе модели отколку некои бутици во кои вкупуваме....

Што се случува кога вајар, инжењер и пекар ќе одлучат да...

Kога скулптор, инженер и мајстор за колачи ќе ги здружат силите за да создадат десерти, сигурно можете да очекувате најневеројатни производи на светот ... Производот...

Погледнете го првиот трејлер за Fifty Shades Freed!

Во третото продолжение на глобално популарната трилогија Fifty Shades Freed, Анастасија Стил (Дакота Џонсон) станува г-ѓа Греј во прекрасен фустан, а таа и Кристијан Греј...

Лансиран првиот македонски агрегатор на идеи за јадење – misejade.mk

Од денес официјално е лансиран сервисот misejade.mk кој има за цел да ви помогне да го одберете идеалениот оброк Што јадеше денес? Веројатно истото што го јадеше...

Три едноставни начини да изнервирате маж!

 Мажите мразат прашања За што размислуваше вчера? И за што размислуваше пред една недела кога ти кажав за новите чевли? Ова е многу лоша навика и...

Шминката “terrarium eyes”- инспирирана од најубавите бајки!

Талентираната уметница за шминка, претставува шминка која буди во нас спомени од детството! Шминката, исто така, може да биде уметничко дело. Доказ за ова е...

Објавен датумот на модната ревија на Victoria’s Secret!

По минатогодишната манифестација во Париз, Victoria’s Secret Fashion Show 2017 патува во Шангај ... Ова ќе биде прв пат оваа модна ревија да се одржи на...

Неделен хороскоп 11.09 – 17.09.2017 година!

ОВЕН РАБОТА - Имате силна потреба за докажување. Во текот на оваа недела може да направите поголем пресврт во вашата кариера. Новото опкружување ја буди...

Нов вид на чоколадо – прв пат по 80 години!

Научниците измислија нов вид на чоколадо! По осумдесет години, имаме иновација во областа на чоколадото. Швајцарскиот производител на чоколадо Barry Callebaut  произведува чоколадо од Ruby какао во...

Стари маици – нови идеи!

Дали сеуште чувате маици стари по неколку години, испрани, кои повеќе не се за носење надвор од дома? Ако вашиот одговор е да, ние ви...

Нов голем тренд на свадби: торти украсени со “водени бои”!

Нов голем тренд на свадбите: торти украсени со "водени бои"! На свадбата покрај фустанот, организацијата, музиката и просторот, важна е и свадбената торта. Можете да најдете...

„When in X“, нов македонски стартап кој ќе ја промени туристичката...

Со „When in X“ секој може да биде туристички водич. Македонскиот стартап „When in X“ штотуку лансираше нова мобилна апликација која ќе ги поврзе туристите...

Неколку фенг шиу совети за мал стан!

Животот во мал стан ќе стане поедноставен со овие совети ... Ако живеете во студио или еднособен стан, следете ги овие 9 совети за да...

Слатки кои предизвикуваат зависност!

Опасна листа - запамтете ја засекогаш! Секоја година, научниците наоѓаат се повеќе сличности помеѓу силната желба за слатки и зависност од дрога. Неодамнешните истражувања покажаа дека...

Хороскоп од 04.09. – 10.09.2017 година!

ОВЕН ЉУБОВ:  Сугествно делувате на партнерот и премногу сте интуитивни во приказната околу емоциите. КАРИЕРА: Одлично расположение ќе ве прати во текот на неделата. Идеите не...

Попладневен чај со тема на луксузниот накит Van Cleef!

Хотелот The Pennisula Hong Kong, се здружи со брендот за накит Van Cleef и во нивната понуда е вклучен попладневниот чај со темата на овој...