Хороскоп од 27.02 до 5.03 2017

Oвен Работа: некој ќе се обиде ве контролира на работното место, но вие ќе го занемарите тоа. Гледајте го тоа како предизвик за да го...

Што ручаат децата во светот?

Ланец на ресторани, познат под името Sweetgreen, одлучи да направи споредба на ручеток на децата во училишна возраст во светот. По направено истражување, тие презентираа...

Доделување на Оскарите: Се што не сте знаеле за црвениот тепих!

Поимот црвен тепих прв пат е спомнат пред 2.500 години во грчката трагедија "Агамемнон" и тогаш бил резервиран само за боговите, додека денес овој термин...

Импресивната убавина на Kjeragbolten, Norway

Вонземска убавина! Ова е најсоодветниот збор со кој може да се опишат природните убавините на Норвешка. Земја на среќни луѓе, каде финансиската стабилност  е...

Namaste Yoga | Уметноста на вежбањето јога

Во обид да ви дадеме инспирација и предлог да направите нешто позитивно во својот живот, овојпат во категоријата Македонски креативци ви ја претставуваме инструкторката...

Ситуации во кои пробуваме да се однесуваме возрасно, но не ни...

Веројатно секој од нас во детството очекувал дека кога ќе достигне одредена возраст, на пример полнолетство ќе почувствува како е да се биде возрасна...

Најубавиот поглед во Кападокија – Турција!

Кога реалноста изгледа подобро од Photoshop! Неверојатната природа, формата на карпите и летовите на шарените балони, не водат во светот на бајките. Кападокија е старовековен регион...

Смеењето и здравјето рака под рака: 10-годишно партнерство на Бимилк и...

Во годината во која „Златна Бубамара на популарноста“ го слави својот голем јубилеј, 20-тото издание, најпопуларната забавна манифестација кај нас и Бимилк обележуваат уште...

iPhone 7 во чест на годината на петелот!

Legend, е фински бренд кој се занимава со креирање на луксузни предмети, познат по своите позлатени телефони, а сега ни го претставува специјалното издание...

“Lego Burger” за љубителите на Lego коцките!

Повеќето од нас ги сакаме или сме ги сакале во помладите денови Lego коцките, но дали можеме да ги јадеме? Пластични, сигурно не, но...

10 Совршени филмови доколку сакате мјузикли!

Oвие 10 филмови морате да ги видите ако ви се допадна мјузиклот "La La Land" Пред да се појават Ryan Gosling и Emma Stone во најнаградуваниот филм...

WellBe Stress Therapy алка – најнов начин во борба против стресот!

Да се остане смирен во секоја ситуација - теоретски е супер и едноставно, но во пракса - не! Посебно доколку шефот ви стои над...

Легендата за прекрасните Плитвички езера!

Фотографот од Будимпешта Tamas Toth, неодамна одлучил со своите пријатели да одат на спонтано фотографско патување кое ги однело до националниот парк Плитвичките езера...

Црвена боја на лак за нокти како вечна класика

Како што важи правилото дека црвената боја на руменило за усни е синоним за вечна класика истото може да се каже и за црвената...

Неделен хороскоп од 20.02 до 26.02. 2017 година!

Овен Работа:На почетокот сте на многу важен период што се однесува до работата. Нема потреба од поголема нервоза, не ја расипувајте вашата енегија. Фокусирајте се!...

Робот кој ги носи вашите работи од продавница до домот!

Дали понекогаш сте посакале супердроидите од Војна на sвездте да се реалност? Мулти-функционалниот R2-D2, да ви поправи се што е потребно и да ги...