Неделен хороскоп од 25.01. – 31.01.2016 година

ОВЕН Работа  - Оваа седмица на работа ќе имате мали проблеми со концентрацијата. Ќе бидете принудене да завземете пасивен став, отколку инаку. Не е сега...

Неделен хороскоп (2-8 март)

Еве што ви следува оваа недела според хороскопот. Овен Иднината ви изгледа одлично, но бидете свесни и дека некои работи нема да одат според плановите. Ве...

Хороскоп од 20.06. – 26.06.2016!

ОВЕН Работа - Превземавте премногу обврски. Понекогаш имате чувство, дека ништо не можете да стигнете да завршите, а тоа води кон стрес и агресивно однесување....

Неделен хороскоп од 23.11. – 29.11.2015 година

ОВЕН Работа - Умеете да ја процените моменталната ситуацијата и сигурни сте во своето знаење и способности. Сепак, снаодливоста во настапот пред соработниците, носи само...

Неделен хороскоп од 01.1 до 07.1. 2017 година!

Драги наши читатели прочитајте го хороскопот за првата недела во новата година! ОВЕН Работа: Делувате многу вешто во најразлични ситуации на работното место, но внимавајте, без...

Моден хороскоп: Како се облекуваат хороскопските знаци?

Во хороскопот можете да верувате или не, но астролозите се одлучни дека зодијакот значително влијае на карактерните особини и животниот стил кој го негува...

Хороскоп од 15.02 – 21.02.2016 година

ОВЕН Оваа недела ќе се чувствувате многу подобро. Повеќе време ќе поминувате во друштво. Потрудете се поголемо внимание да вложите во новите контакти. Некои луѓе,...

Хороскоп од 14.09. – 20.09.2015 година

ОВЕН Работа - Конфликтите на работа ќе ги решите во ваша корист, само со ладна глава. Вие владеете со ситуацијата, без разлика што имате страв...

Неделен хороскоп (16-22 март)

Што велат ѕвездите за претстојната седмица? Овен Конечно спласнува тензијата и возбудата од минатата недела, па ве очекува мирен период. Ги правите последните чекори во процесот...

Неделен хороскоп од: 07.12.2015. – 13.12.2015 година

ОВЕН Работа - Почетокот на месец декември, ќе биде мошне поволен на деловно поле за вас. Потрудете се важните работи да ги завршите што побрзо...

Хороскоп од 01.08. – 07.08.2016 година!

ОВЕН Работа - Првата половина од неделата не е многу поволна за вас. Меѓутоа, кон крајот на неделата, се ќе си дојде на свое место....

Неделен хороскоп од 05.12 – 11.12.2016 година!

ОВЕН Работа - Ја запоставувате  сопствената кариера заради кариерата на партнерот, но сега тоа мора да се смени. Не можете да седите со скрстени раце. Љубов...

Хороскоп од 26.12.2016 до 01.01.2017 година!

Драги наши читатели, ви го претставуваме вашиот хороскоп за престојниот период!   ОВЕН (21.03-20.04) Работа: Ќе бидете преоптеретени со работните задачи, но во исто време ќе ве...

Неделен хороскоп од 23.01. до 29.01.2017 година!

Прочитајте што ви препорачуваат sвездите за оваа недела, почитувани читатели! Овен Работа: Добар финансиски период. За невработените можно вработување. Љубов: Една ненадејна сребда би можела да премине...

Астро диета | Исхрана според хороскопот

Освен што астрологијата нуди совети и кажува каков ќе ви биде денот, неделата, годината и слично, може да ви помогне и при начинот на...

Хороскоп од 16.05. – 22.05.2016 година!

ОВЕН Работа - Почнувате да ги менувате работите кај вас, a тоа носи позитивни резултати на деловен план. Но вие знаете дека тоа не е...