Неделен хороскоп од 08.05. – 14.05.2017 година!

ОВЕН Работа - Имате силна потреба за докажување. Во текот на оваа недела, можете да направите поголем скок во кариерата. Новото друштво ви ја зголемува...

Неделен хороскоп од 20.03 – 26.03.2017 година!

ОВЕН Работа - Финансискиот момент, ви е најважен оваа недела. Вистинско време е да ризикувате. Љубов - Пријатно се чувствувате, заради вниманието кое го добивате од...

Омилен коктел според хороскопот

Кој коктел е идеален за секој хороскопски знак? Еве што велат ѕвездите. ОВЕН- Dark and Stormy Рум, лимета и пиво со ѓумбир- одличен избор за жешките...

Неделен хороскоп од 19.12. – 25.12.2016 година!

ОВЕН Работа - Ништо не оди по планот оваа недела, но затоа вие имате план Б. Среќата е сепак на вашата страна. Љубов - Љубовните проблеми ве...

Неделен хороскоп од 12.12. – 18.12.2016 година!

ОВЕН Работа - Големите деловни очекувања, создаваат голема нетрпеливост и затегнати односи на работното поле. Спуштете ја топката, затоа што на тој начин нема да...

Неделен хороскоп од 05.12 – 11.12.2016 година!

ОВЕН Работа - Ја запоставувате  сопствената кариера заради кариерата на партнерот, но сега тоа мора да се смени. Не можете да седите со скрстени раце. Љубов...

Неделен хороскоп од 27.11. – 04.12.2016 година!

ОВЕН Работа - За следниот деловен проект, не заборавајте на вашите високи професионални можности. Реагирајте на прав начин, за подобро да се снајдете во дадената...

Хороскоп од 21.11. – 27.11.2016 година!

ОВЕН Работа - Ве очекуваат поголеми обврски што ќе морате да ги одработите за кратко време, но без нервоза и со добар тим на соработници....

Хороскоп од 14.11-20.11.2016 година!

ОВЕН Работа - Во следниов период, ќе бидете во ситуација да се договарате за нова работа со некој кој е склон на ризици и спремен...

Неделен хороскоп од 07.-13.11.2016 година!

ОВЕН Работа - Со доза на резерва, прифатете ги ветувањата на вашиот претпоставен или на некоја влијателна личност. Доколку со таа личност сте во емотивна...

Неделен хороскоп од 31.10 – 06.11.2016 година!

ОВЕН Работа - Тешкиот период е зад вас, одите сигурно понатаму, само малку се изморивте. Направивте драстични промени и ќе видите дека се ќе оди...

Неделен хороскоп од 24.10 – 30.10.2016 година!

  ОВЕН Работа - Ја решивте финансиската криза од минатата недела, но и понатаму ве мачи тоа, што немате доволно пари за вложување во проктот кој...

Неделен хороскоп од 18.10. – 23.10.2016 година!

ОВЕН Работа - Уште една работна недела, но овој пат плодна за вас Овнови. Ќе се радувате на подоброто работно место или на зголемените приходи. Љубов...

Хороскоп од 10.10 – 16.10.2016 година!

  ОВЕН Работа - Долго време не сте биле под ваков голем притисок на работа. Од вас како да се очекува премногу. Бидете трпеливи, бидејќи вашиот...

Неделен хороскоп од 03.10. – 09.10 2016 година!

ОВЕН Работа - Користете ги сите ваши дипломатски вештини, кои ќе ве спасат од конфиктната ситуација со колегите и претпоставените. Љубов - Ова е одличен период...

Хороскоп од 26.09. – 02.10.2016 година!

ОВЕН РАБОТА - Оваа недела ве очекува подобро позиционирање на работното место. Потребно е само малку повеќе да се ангажирате, за да успеете во тоа...