Забавна мајка и ќерка создаваат симпатични оптички илузии!

Мајката Алиа Чаглат и нејзината тригодишна ќерка Стефани создаваат неверојатни оптички илузии со користење на овошје, зеленчук и цвеќиња. Шармантните слики ја покажуваат Стефани во...

Инстаграм профил кој ќе ви помогне да изгубите килограми!

Калориите, со вежбање, се основа на секоја програма за губење на тежината, а калориите ги прилагодуваме според целта што сме си ја поставиле и...

Според Форбс која е најдобро платена актерка во 2017 година?

Форбс ја објави традиционалната листа на најдобро платени актерки во Холивуд Со заработени 26 милиони долари во 2017 година, Ема Стоун е најплатената  актерка. Добитничката на...

Еве кога треба да го пиете првото кафе?

На повеќето луѓе, првиот утрински ритуал им е шоља кафе, но ако кафето на вас не делува онака како што би требало, веројатно го...

5 најскапи пијалоци на свет!

Ништо не асоцира на моќ и успех како слика на пенлив златен шампањ. Се сеќавате ли на сцената од филмот Големиот Гетсби? Така дознавме,...

Прстен кој може да ви го спаси животот!

Додека повеќето патници немаат незгодни искуства во други држави, некои на тежок начин научија дека треба секогаш да се биде внимателен. За такви случаи постои...

Летни проблеми

Летото е навистина највозбудливото годишно време, но сепак си носи свои проблеми. Високите температури не може да ги поднесе секој, а деновите на плажа...

Фенси Bulgari чајанка!

Што заедничко имаат модата и чајот? Да речеме дека тие заедно ги споделуваат зборовите како елеганција, луксуз и божествена креација. Обидете се да ја замислите...

Неделен хороскоп од 14.08 – 20.08.2017 година!

ОВЕН Работа - Оваа неделна е идеална да направите листа на нови одлуки, кои се однесуваат на работниот план, па повелете. Љубов - Прашање е, колку...

Дали ја знаете разликата помеѓу сладолед и gelato?

Сладоледот е најпопуларниот летен десерт. Разликата помеѓу gelato и сладолед, луѓето најчесто не ја знаат, или само мислат дека gelato е италијанското име за сладолед,...

Crystal Skye нов луксуз на небото!

Одлично опремениот Boeing 777-200LR, наречен Crystal Skye, неодамна се приклучи на големото семејство Crystal AirCruises, а своето официјално деби ќе го има во Лас...

Чоколадо мартини: неочекувана комбинација на вкусови!

Ладен и сладок чоколаден Мартини коктел е феноменален за романтична вечер за двајца. Потребни состојки за вкусен чоколаден алкохолен пијалок: 100 гр темно чоколадо 100 гр шеќер 150...

Со најлесен начин до совршена линија!

Познато е дека виното, посебно црвеното, има голем број на бенефиции за човечкото тело. Покрај тоа што е добро за крвта, истражувањата покажуваат дека црвеното...

Хедонизам за вашите домашни миленичиња!

Што мислите за куќичка на вашето куче или мачка како палата во Версај? Вашите миленици можеби ќе го засакаат дизајнот на француското студио Chateaux de...

Привремени тетоважи кои мирисаат!

  Неколку работи кои најмногу ги сакаме ова лето, се наоѓаат во една: привремени тетоважи, цвеќиња и парфеми. Имаме добра вест за сите љубители на тетоважи,...

Декоративен сет за ручек “Tomato”!

Не постои подобар начин да се ужива во летен оброк, од оброк во природа. За оваа прилика, би требало да изберете еден необичен сет...