Најдекадентни свадбени торти од 5000$ до половина милион$!

Сите ние уживаме во парче вкусна и убава торта, но само неколкумина имаат можност да уживаат во вистинските декадентни слатки од слаткарата LeNovelle Cakes...

Рачно изработено чоколадно јајце!

Иако не е направено од злато и декорирано со дијамнати, ова јајце секако припаѓа на луксузните... Chocolate A Million Ways велигденското јајце, е дело на...

Велигденска декорација во домот!

Вазни и саксии со лалиња и нарциси, шарено пролетно цвеќе, платнени салфети и чаршави се исто така добредојдени... Имаме за вас неколку идеи, како со...

Прекрасна Tримаран супер јахта!

Компанијата Echo Yachts од Австралија соработуваше со дизајнерот Сем Сорџовани и неговото студио, како и со наутчкиот архитект од One2Three, за да ја дизајнираат...

Јајца мимоза – идеално предјадење за Велигден!

Идеално предјадење за Велгден! Вкусно и убаво изгледаат, а едноставно се прават. Јајацата мимоза се - тврдо варени јајца полнети со крем од туна и...

Маса инспирирана од морето и Земјата

Alexadre Chapelin е уметник кој создава прекрасни масички инспирирани од природата. Најновиот модел е инспириран од длабочината на морето и боите на Земјата. Масата е изработена...

Јапонската кукла Kokeshi на велигденски јајца!

Иновативни велигденски јајца! Ви предлагаме уште една креативна идеја за дизајн на велигденските јајца! Нам многу ни се допаднаа овие насликани јапонски Kokeshi кукли, како иновативен начин...

Niniette 66 | Јахта инспирирана од автомобилите Bugatti

Автомобилскиот бренд Bugatti заедно со познатиот производител на јахти, Palmer Jonhson Yachts, ја создадоа новата луксузна јахта Niniette 66. Дизајнот е футуристички и елегантен...

Како да летате во воздухот – базен со стаклено дно!

Овој базен со стаклено дно се наоѓа во Хјустон, во новоотворениот луксузен комплекс на згради Market Square Tower. Новата станбена зграда има базен наречен "sky pool" заради...

Неделен хороскоп од 10.04 до 16.04. 2017 година!

Овен Работа: Внимавајте во овој период, можно е да имате проблеми со авторитети и надредени личности. Присутни ќе бидат проблеми со законот. Внимавајте. Љубов: Со вашата...

Во која земја на светот луѓето се најсреќни?

Според најновите истражувања на World Happiness Report, најсреќна земја на светот е Норвешка, која оваа година ги прескочи трите скали до врвот и со тоа ја...

Велгденот е врзан со пролетта. Нека вашиот дом буквално – процвета!

Постојат сто начини како да го украсите својот ентериер по повод претстојниот празник Велигден. Време да се посветите на истражувањето како просторот во кој...

Нов забавен тренд на маникир!

Средување на ноктите одамна престана да биде досадно и можностите се бројни. Жените на возраст околу 30 - 40 години, кои одат на работа,...

„ProteinLab“ – новата омилена локација на спортистите и фитнес ентузијастите

„ProteinLab“ – новата омилена локација на спортистите и фитнес ентузијастите Од 8-ми април сите спортисти, фитнес ентузијасти и љубители на спортската исхрана ќе добијат место...

Најлуксузно велигденско јајце украсено со дијамнати!

Велигден е толку блиску, а богатите луѓе не мораатда губат многу време во потрага за ретко дијамнатско велигденско јајце.... Се што треба да направат е...

Неделен хороскоп од 03.04 до 09.04.2017 година!

Овен Работа: Вашата материјална состојба ќе биде во застој оваа недела. Можни проблеми во врска со некои стари долгови. Љубов: Ќе ве привлекува идејата за авантура....