Идеи за домот | Катче крај прозорецот

Секое човечко суштество тежнее кон одморање и релаксација од секојдневните обврски и тоа каде подобро ако не во удобноста на својот дом? Омилениот простор...

Хармонична куќа за одмор

Во живописниот регион Андалузија, меѓу зеленилото од дабовите и маслинови дрвја, расцутените костени и рустичните визби, сместен е преубавиот летен дом на лондончаните Linda...

Мала и модерна гарсониера

Малите станови имаат свои предности – помала цена, пониски сметки, како и некој свој, незаменлив и особено привлечен шарм. Главниот предизвик е: како да...

Шармантен дом на Мајорка

Шпанија, Балеарски Острови, Мајорка. Звучи примамливо, зар не? Ве водиме на токму на оваа идилична локација, претставувајќи ви несекојдневно убава куќа која мами воздишки. Иако изостануваат...

Мини стан за живот во двојка

Како и во повеќето современи градски станови со мали димензии, светлата палета на бои се покажува како најадекватно решение за уредување на ентериерот. Станот...

Убави и модерни станови (1.дел)

Кога домот е убав и удобен, се’ во животот е многу полесно. Убавината доаѓа во многу различни форми, а дизајнерските решенија од студиото Koj...

Бохо стан со ведри бои

Шарен, разигран, динамичен и ведар, овој ентериер со својот колоритен дизајн умее да ја пренесе радоста на живеењето, а амбиентот е облагороден со голема...

Гигантски канцелариски материјал | Radford Wallis

Очигледно, не е воопшто тешко да се дојде до креативна идеја: создавање на простор кој не само што ќе го реши проблемот со одвишокот...

Француска куќа на село, која повикува на уживање во преубав амбиент!

Oваа елегантна куќа во Франција од 50-тите години, реновирана е од дизајнерката на ентериери Sara Lavoine, која создаде преубаво изненадување! Силни бои, важни детали и...

Дом во смирени бои

Спојот на неутрални и пастелни нијанси е секогаш добар избор за уредување на домот, давајќи му суптилна колоритност, елеганција и по малку блескав изглед на ентериерот. Со...

Дрво од маслинки – внесува медитерански шарм во домот!

Научно е докажано дека растенијата помагаат да се опуштите и ве инспирираат да бидете креативни, а воедно го чистат воздухот. Растението кое ги освои...

Неодоливо бело поткровје

Неодоливо бело и несекојдневно убаво, со скандинавски шарм, магичен амбиент и рустикална нота – вака во неколку зборови може да се опише прекрасното бело...

Приватниот рај на Скарлет Јохансон

Популарната американска актерка, Скарлет Јохансон, од неодамна е сопственичка на нова летна куќа во Хамптон, чија вредност се проценува на 2.2 милиони долари. Новиот дом...

Убавина и комфор во 35м2

На прв поглед, овој прекрасен стан делува толку пространо, што е тешко да поверувате дека има само 35 метри квадратни. И таман кога ќе...

Куќа на плажа за спокоен одмор

„За вистински одмор, престојувај онаму каде не може никој да те најде". Оваа изрека посебно ѝ одговара на прекрасната куќа за одмор која ви...

Поглед вреден 10 милиони долари | Дуплекс во Њујорк

Sculpture For Living е дуплекс во Astor Place Tower, и еден од најубавите апартмани во Њујорк со неверојатен поглед на Менхетн. Беспрекорниот дизајн е...