Небично уреден стан – минималистички со контрасти!

Минималистичкиот стан кој го дизајнираше архитектонското студио Sergey Makhno Architects во Киев, креиран е првенствено да биде функционален. Домот се дефинира како пријатен простор за...

Домот на Фарел Вилијамс | Мајами, Флорида

Интернационалните музички ѕвезди неретко се мултимилијардери кои своите финансии често ги инвестираат во недвижнини. Имено, тие купуваат ексклузивни имоти на пожелни дестинации по одредена...

Најлуксузните тематски апартмани во светот | Втор дел

Зoшто да престојувате во најобична хотелска соба кога патувате, кога може да одберете нешто интересно и несекојдневно? Претходно го погледнавте првиот дел од нашата...

Снежна бајка | Сребрено-бели декорации

Ако ја сакате бајковитоста на снегот и зимската атмосфера воопшто, бидете оригинални и креирајте снежна бајка во домот преку празнично декорирање во бела и...

Библио-биро | Delft University

Кога некој би помислил дека актот на пожар затекнат во една библиотека може да доживее поистоветување со суштината на фениксот, најверојатно никој не би...

Мали и убави станови (4.дел)

Малите станови се домови на иднината, па на животот во мал станбен простор се' помалку треба да се гледа како на незгодна и непожелна...

25 Зен спални соби

Спалната соба е главната просторијата во домот во која најважно е да владее пријатна и релаксирачка атмосфера, за Вие да имате мирен сон и...

Најубави ентериери со бојата на годината 2017!

Pantone Colour of the Year 2017 – Greenery Зелената боја носи емоција, таа е симбол на растењето, хармонијата и свежина. Асоцијацијација на поврзување со природата...

Модерен стан со космополитски шарм

Најзаслужна за изгледот и целокупното уредување на овој отмен животен простор е дизајнерката Cristina Jorge de Carvalho. Станот е сместен на одлична локација во...

Куќа со најубав изгрев и залез на сонцето!

Дом под името Lantern Ridge House на малото брдо во Kerhonkson во New York, нуди една од најубавите сцени на изгревот и залезот на сонцето. Креативниот тим...

Еднособен стан со свежи идеи

Уредувањето на малите станови често задава главоболки, бидејќи едноставно нема место за се’ она што би сакале да го имате во станот. Но, затоа...

Најновиот подводен луксуз | Water Discus Hotel

Последното решение на подводен комплекс доаѓа од Дубаи. Хотелот „Water Discus Hotel“ се состои од два диска од кои едниот е 10 метри под...

Нов ресторан на Lionel Messi и браќата Iglesias во Барселона!

"Bellavista del Garden del Norte" е нов и интересен ресторан во Барселона, кој го отворија фудбалерот Lionel Messi и браќата Iglesias. Ресторанот е обележен...

Сладок дом во 22 метри квадратни

Иако располага со површина од само 22 метри квадратни, овој мини стан не само што е допадлив и пријатен, туку и инспирира со интересните...

Кварцот е најновиот тренд во уредувањето на кујните!

Гранитот, долго време беше најискористениот материјал во уредувањето на кујните. Неодамна се покажа дека се зголемува бројот на дизајнери кои употребуваат друг материјал, кварц. Во...

Колоритен скандинавски стан

Најдобрите примери за скандинавскиот стил на внатрешен дизајн, дефинитивно можат да се пронајдат во Шведска. Еден таков е и пространиот, но сладок стан од...