Приватна библиотека | Библио-куќа

Приказна за библиотекарски дом во тивка станбена населба во Тогичи, Јапонија - приказна за белата инспирација во парче дом, изградена по желба на сопственикот,...

Канцеларија на JWT во Амстердам

Основно правило е дека простор полн со креативност и живост - Ве исполнува со желба за работа. Ја разбудува креативноста во Вас, за која...

Градот кој никогаш не спие | Pixers

Доколку планирате да внесете карактер во ентериерот во Вашиот дом, тапетите со наслов „Градот кој никогаш не спие“ е совршен за Вас. Производ на...

Идеи за домот | Уникатни подни прекривки

Со разноликиот дизајн, материјал и форма, теписите, килимите и теписоните се многу повеќе од предмети за прекривање на подот, денес се издвојуваат како начин...

Барби бар | Тајван

Најрозовата кукла во светот - Барби, омилената играчка на секое мало девојче, повеќе од педесет години егзистистира на светскиот пазар и важи за најпознатата...

Домот на Фарел Вилијамс | Мајами, Флорида

Интернационалните музички ѕвезди неретко се мултимилијардери кои своите финансии често ги инвестираат во недвижнини. Имено, тие купуваат ексклузивни имоти на пожелни дестинации по одредена...

25 Колоритни дневни соби

Колоритноста несомнено влијае позитивно на расположението, затоа секогаш е добро во домот да декорирате во боја. Ако спалната соба треба да биде опуштена и...

Идеи за домот | Катче крај прозорецот

Секое човечко суштество тежнее кон одморање и релаксација од секојдневните обврски и тоа каде подобро ако не во удобноста на својот дом? Омилениот простор...

Дрвена палата како од сликовница

Дали е до носталгијата или бујната фантазија, првото нешто на што не' асоцира оваа куќа, се оние убави дрвени куќи во книгите, насликани како...

Земјата на чудата во Токио

Едно свртување на глобусот и акцент на заборавеното, но секогаш будно Токио: доколку во блиска иднина патот Ве води во главниот град на Јапонија,...

Елегантен имот со чудесна панорама | Калифорнија

Овој раскошен имот се наоѓа во Монтесито, Калифорнија. Во средиштето на истиот е куќата во медитерански стил, која се протега на 1.300 квадратни метри...

Снежна бајка | Сребрено-бели декорации

Ако ја сакате бајковитоста на снегот и зимската атмосфера воопшто, бидете оригинални и креирајте снежна бајка во домот преку празнично декорирање во бела и...

15 Алтернативи за елки

Иако класичните елки имаат посебна магија и начин на елегантно декорирање на просторот, постојат и поинакви начини на одбележување на новата година во домот,...

Зимски дом на француските Алпи

Во овие зимски денови веројатно секој од Вас размислува каде и како ќе ги помине новогодишната ноќ и празниците што следат. Некои сакаат незаборавна...

Домот на една уметничка двојка | Myriam и Dominique

Првото нешто што се забележува во ентериерот во овој стан е интересниот дизајн на ѕидовите и поттикнува прашање како е постигнат истиот. Одговорот е:...

Зелениот змеј | Вистинскиот паб на Хобитите

Фановите на Хобит и трилогијата Господарот на Прстените дефинитивно ќе ги воодушеви следната вест: Во туристичкото село Хобитон во Нов Зеланд штотуку се отвори...