Топол дом со убави бои

Со впечатливиот екстериер во интензивни тонови, портокалово-жолтата фасада и тиркизните акценти на прозорците, а во опкружување кое го сочинуваат живописна градина со романтичен базен и...

Шведски стан со дамска нота

Од секогаш инспиративните нордиски ентериери, ви претставуваме едно несекојдневно убаво катче со одличен дизајн во типичен скандинавски стил. Препознатливата скандинавска белина, овојпат во комбинација...

Мала куќичка за големи задоволства

Велат малите нешта го прават животот голем, а оваа прекрасна миниjатурна куќа дефинитивно го потврдува тоа. Сместена е на југот од Франција, на само...

,,Gossip Girl” дизајн на соба

При уредувањето на оваа соба, дизајнерката Jamie Meares наишла на малку необично и специфично барање од својата млада клиентка, која посакала истата да биде...

Мал стан со шарени детали

Како ретко каде, во мал стан со површина од нешто помалку од 50 метри квадратни, спакувани се толку многу различни бои, дезени, детали и фузија...

Летна куќа на Ибица

Неодоливо атрактивна куќа која е идеално поставена, во мирен крај на островот, далеку од вревата, летната динамика и бурните деноноќни забави по кои е препознатлива...

Бела елеганција на Миконос | Mina 1 & 2

Вилата Mina One и нејзината "сестра"  Mina Two се две нови, исклучително убави вили, со снежно бели ентериери, сместени во југо-западниот дел на белиот...

Гигантски канцелариски материјал | Radford Wallis

Очигледно, не е воопшто тешко да се дојде до креативна идеја: создавање на простор кој не само што ќе го реши проблемот со одвишокот...

Шармантен дом на Мајорка

Шпанија, Балеарски Острови, Мајорка. Звучи примамливо, зар не? Ве водиме на токму на оваа идилична локација, претставувајќи ви несекојдневно убава куќа која мами воздишки. Иако изостануваат...

Вино и книги | BookBar, Berkeley

Сопственичката на оваа бар-книжарница, Nicole Sullivan, ги отвори вратите на 4280 Tennyson Street, Berkeley која предходно била книжарница: отворена од 10 до 22 часот секој...

Кантри дом со експлозија од бои

Игривата и шармантна куќа која ви ја претставуваме во продолжение е лоцирана во сончевата Малага, Шпанија. Восхитува со кантри-шик уредувањето на ентериерот, а и со декорот...

Живеачка и изложба | Moriguchi City, Japan

Интересен концепт на дом потпишан од Kazuya Morita Architecture Studio, со седиште во Осака каде истиот е целосно нареден со борови полици со цел...

Летна куќа во морски стил

Со својот свеж и суптилен изглед, но и магијата на морето која се чувствува низ целиот простор, Casa do Barco е совршеното место за оддишка...

Летна колиба од соништата

Тешко е да се замисли подобра локација за летно прибежиште, но и архитектонско здание кое може да понуди поголем број удобности, од прекрасниот летен...

Идиличен дом во природа

Mеѓу идиличните пејсажи на природниот парк Колсерола, во опкружување на шуми, ливади, мочуришта и изобилство од разновидна флора и фауна, сместен е прекрасен дом...

Неодоливо бело поткровје

Неодоливо бело и несекојдневно убаво, со скандинавски шарм, магичен амбиент и рустикална нота – вака во неколку зборови може да се опише прекрасното бело...