Безпрекорно дизајниран стан во срцето на Њујорк!

Скривајќи го саклениот и шармантно осветлен базен помеѓу останатото, овој шармантен дом во Гринич Вилиџ, беше ставен е продажба по цена од 28 милиони...

Вилата Соната – скриен бисер на Тајланд!

Многумина Тајланд го доживуваат како авантуристичко острово, каде можете да наидете на многу традиционални и автентични места, кои откриваат некоја друга димензија, романтична и...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

Егзотична зоолошка градина на sидни тапети!

Англискиот бренд de Gournay никогаш ги нема разочарано љубителите на внатрешното уредување и сите оние кои го сакаат дизајнот и убавите работи. Фантастично убавата колекција...

Луксузниот пентахаус на Стинг во Њујорк!

Познатиот британски музичар Sting, одлучил да го продаде својот луксузен дуплекс пентахаус во Њујорк... Со поглед на Централ парк, овој стан чини 56 милиони долари....

Погледнете како изгледа најскапата куќа во Беверли Хилс

Најскапата куќа во луксузната населба Беверли Хилс во Лос Анџелес од неодамна е ставена на продажба и тоа за неверојатни 100 милиони долари! Куќата...

Луксузна џунгла на Roberto Cavalli Home Interiors!

Со изложбен простор од 400 м2, Roberto Cavalli Home Interiors беше еден од протагонистите на миланскиот саем, во делот Lux кој е посветен на...

Иновативниот естетски пристап пренесен на sидните тапети!

Дизајнерскиот бренед Jupiter 10, кој неодамна го основаа Бруно Басо и Кристофер Брук, револуционерите на дигиталното печатење во модната индустрија, неодамна ни ја претставија...

Мебел од акрил за мали простори!

Во последно време акрилниот мебел стана вистинска алтернатива наместо дрвениот мебел и тоа заради својата единствена особина - проsирноста. Овој вид на материјал е претставник...

Слики и рамки ќе го претворат вашиот дом во прекрасна галерија!

Галеријата со слики на sидот е детаљ, кој се почесто го гледаме во уредувањето на домовите, едноставен и ефектен начин да го освежите својот...

Брзо решение за пријатен и привлечен стан!

Мебелот на Ikeа е лесен и функционален кој со мала креативност можете да го прилагодите на вашиот стил и да направите ново уникатно парче, чиј...

Величенствената вила Always на St Martin!

Сместена во Terres Basses, во ексклузивниот резинденцијален дел на француската страна на St Martin, Always е величенствена вила со 6 соби, која е спремна...

Висечки лежалки – одличен додаток во секој дом!

Кога ќе помислиме на висечка лежалка, прва асоцијација ни е раскошно зеленило, мирис на свежо косена трева или можеби две палми и некој рајски...

Украсна рамка за вашиот прозор!

Завесите се составен декоративен елемент на многу ентериери. Тие се како украсни рамки на вашите прозори. Основната функција на завесите е да дозволат слободно да...

Лондонски пентхаус од соништата!

Поносно сместен до Тауербриџ во Лондон, High Command е прекрасен пентахаус на пет нивоа, кој настанал од некогашната дестиларница. Овој стан чини 13 милиони долари,...

Природен камен за современ луксузен ентериер!

Новите трендови во дизајнот на ентереиерот, рефлектираат поместување кон природните материјали и каменот, кој дефинитивно остава силен впечток во нашите ентериери... Можеби и заради желбата...