Стара фабрика редизајнирана во прекрасен модерен стан!

Старата фабрика во Лондон е редизајнирана во шарен и анимиран дом, темелно дизајниран од страна на тимот на Cloud Studios. Овој разигран и уметнички...

Модерен и минималистички стан во Виена!

Овој реновиран стан има отворен дневен престој со простор за готвење и работа. Дизајнерите срушиле еден преграден sид и така создале простор од 96...

Модерна викендичка во Далмација

Во близина на Омиш, Хрватска, со спектакуларен поглед на морската шир, сместена е “Villa Lastavica", модерна резиденција создадена за одмор. Станува збор за куќа...

Модерен стан прилагоден според желбите на дизајнерот!

Овој прекрасен стан во Тајван, го красат богати бои и врвни дизајнерски решенија и декорации. Сопственикот, млад дизајнер кој поголемиот дел од својот живот...

Берлинско поткровје со бели греди и уметнички слики!

Студиото Santiago Brotons Design, неодамна заврши со креирање на ова берлинско поткровје со индустријски стил и три тераси со поглед на градот. Прекрасниот пентахаус...

Најубава жолто-сина комбинација во домот!

Овој дизајн на ентериер, нуди се што на човек му е потребно да се чувствува силно и опуштено, но тоа што севкупната атмосфера на...

Arts&Crafts: Под направен од 13.000 парички!

Тоња Тунерс е ентузијастичен креативец од Портланд и жена која го поседува едниот од најуникатните подови до сега. Овој интересен дизајн го направила со 13.000...

Како да го организирате просторот во мал стан!

Организацијата на мал стан во денешно време бара генијален ум. Од реверзибилни врати, скриени кревети, до предмети со повеќе функции и контрасти кои додаваат...

Според Daily Telegraph – Chalet Bear е најубавата планинска куќа за...

Chalet Bear е прекрасна приватна и и исклучително луксузна планинска куќа која се наоѓа во екслклузивното скијашко место Клостерс во Швајцарија. Прекрасната куќа Chalet Bear...

Мали и убави станови (9.дел)

Како да го организирате својот животен простор во стан помал од 40 метри квадратни? Многу удобно и пријатно, доколку употребите малку имагинација и добар...

Скриена градина во модерно- рустична куќа!

Еден дел модерна, друг дел рустична шарена куќа во Мелбурн, Австралија. Дело на Austin Maynard Architects со име Alfred House, всушност е редизајн на двата...

До идеален животен простор со ангажман на архитект – дизајнер ...

Внатрешниот дизајн претставува максимизирање на визуелен впечаток на затворен простор преку оптимална употреба на бои, материјали, светлина, земајќи ја во предвид пред се функционалноста...

Модерен и еколошки сафари ресорт во недопрената природа на Боцвана!

Архитектите Michaelis Boyd и Nick Plewman, се здружиле заедно за да го дизајнираат Sandibe Okavango, еколошкиот сафари ресорт кој се наоѓа во Боцвана. Изграден...

Идеален модерен стан за маж!

Дизајнерката Manon Belanger го адаптираше станот во Монтреал, кој одлучи да го опреми со оригинални и современи предмети. Станот прикажан во нашата галерија, идеално...

Уредете го својот дом со модерна геометрија!

Геометријските шари се многу динамични, привлечни и оваа сезона модерни. Но што е најважно - кога не знаете како да ја подобрите есететиката на...

Мала рибарска редизајнирана колиба со модерен изглед!

  Кога го планирате својот дом од соништата, постојат неколку работи за кои би требало прво добро да размислите. Палетата на бои, дизајнерска тема, уредувањето...