Семеен дом во поткровје

Доколку сте вљубеници во естетиката и атмосферата на прекрасните скандинавски ентериери во поткровје, тогаш подгответе се да бидете воодушевени од станот кој ви го...

Мала и модерна гарсониера

Малите станови имаат свои предности – помала цена, пониски сметки, како и некој свој, незаменлив и особено привлечен шарм. Главниот предизвик е: како да...

Ентериер со живописни бои

Иако монохроматските ентериери прераснуваат во вистински тренд кај внатрешното уредување, сепак ќе се сложите дека има нешто посебно и неодоливо во дизајнот со живи...

Пријатна планинска куќа

Да се восхитуваат на прекрасните глетки на околните пејзажи од сите прозорци на дневниот престој и да уживаат седејќи со шолја топол напиток на...

Бел ентериер со впечатливи детали

Досега ви прикажавме многубројни убави примери за скандинавската естетика, но тоа е тема која секогаш одново воодушевува, нудејќи нови и интересни идеи за модерниот...

Мала колиба со спектакуларен поглед

Со површината од само 30 метри квадратни, ретко кој би можел да поверува дека оваа минијатурна куќичка може да понуди комфор и пријатна атмосфера...

Ентериер за млади станари

Самечкиот живот не е за секого, но оние на кои тоа им одговара, имаат единствена можност да создадат простор кој во целост е нивен....

Мини дом во Лондон

Ве водиме во ентериер со површина од 48 метри квадратни, сместен во срцето на англиската престолнина Лондон. Уреден многу модерно и со неутрална палета...

Опуштено поткровје со ведри бои

Во низата чисто бели, скромни и минималистички скандинавски ентериери, ова весело уредено поткровје е вистинско освежување. Сопствениците на станот сакале во него да се...

Стилско семејно гнездо

Доколку сте во потрага по инспиративен пример за уредување на семејното гнездо, можеби токму овој стан ќе ги исполни вашите очекувања. Иако приоритет во...

Четири сезони во ентериерот

Дизајнерката за ентериер и осветлување Elina Dasira заслужна е за интересниот концепт на овој шарен стан, чија намена е да биде дом за млад...

Поткровје од 69 метри квадратни

Кога удобноста е приоритет при уредувањето, големината на станот не е од пресудно значење за квалитетот на живот во просторот. За сите оние кои сакаат...

Божиќ во портокалова боја

Иако не е традиционална опција за новогодишен и божиќен декор, сепак примената на портокаловата боја е креативен избор за постигнување прекрасна празнична атмосфера во...

Мал стан во празнично руво

Во домовите со мали димензии, скромната квадратура значително го лимитира расположливиот простор, па пронаоѓањето дополнително место за празнични декорации може да биде предизвик. Сепак,...

Божиќ на италијански начин

Во потрага по убави идеи за празнична атмосфера во домот, ви ги отвораме портите на еден прекрасно декориран италијански дом, кој буквално блеска во...

Мали и убави станови (5.дел)

Кога домот е со минијатурни димензии, се’ мора да има свое место и практична намена во просторот. Недостигот од повеќе квадрати не дозволува преголеми...