4 дефинитивни трендови во дизајнирањето на ентериерот!

Внатрешниот дизајн во домот, зборува многу за својот сопственик. Ако сакате вашиот  ентериерот да изгледа софистицирано и со стил, морате да посветите поголемо внимание на...

Како да се подобри изгледот на кујната!

Мермерни работни плочи, трендовски плакари и големи кујни можат да чинат многу, но тоа не значи дека само со овие елементи, можете да имате...

Тренд во уредување на домот – големо парче мебел и уметност!

Исклучително популарен тренд во декорирањето на домот е внесување на големи  парчиња мебел и уметност, бидејќи овие предмети создаваат исклучително впечатлив амбиент ... Покрај тоа,...

Рафинирана елеганција со рустикални елемнти!

  Можеби преферирате живот во голем град, но, луксузниот ентериер на оваа куќа во предградието на Атланта, нема да ве остави рамнодушни. Комбинацијата од дрво и...

Креирајте гостопримливо претсобје во вашиот дом!

Вашето претсобје, го остава првиот впечаток на гостите кога ќе влезат, затоа, тоа треба да биде допадлив и гостопримлив простор ... Тоа мора да претставува...

Спектакуларно редизајниран пентхаус во Њујорк!

Дизајнерското студио TBD со седиште во Њујорк, редизајнираш стан на Менетн со бел ентериер и нова тераса на кровот, во која има туш на...

#Backwardsbooks – Нов тренд во ентериерот

Трендот кој содржи превртени книги и вљубеници во книгата што превртуваат со очите... Нешто наместо вовед во оваа приказна: Библиотеката во El Escorial, во Шпанија, книгите...

Нијанса на зелена – нова хит неутрална боја во 2018!

Подгответе се љубители на бели и беж нијанси, бидејќи добиваме нов хит неутрална боја ... 2018- та, ќе превземе уште една неутрална нијанса која лесно...

Современо купатило со функционална убавина!

Модернизацијата на оваа прекрасно купатило значи враќање низ времето. Со вклопувањето на традиционални архитектонски детали, со чисти линеарни елементи и суптилната природна палета на бои,...

Модерни кујни со не’рѓосувачки челик!

Внесувањето на нерѓосувачкиот челик во кујните, со себе носи многу ергономски предности, што елементите од овој материјал ги прави со извонредни карактеристики. Овие компоненти се...

Креативната декорација како централна точка во просторот!

Централната точка, претставува исклучително важен детаљ во секој простор, совршен начин да креирате акценти, да го направите вашиот ентериер посебен и да го истакнете...

Како стаклена градина: Botanist – ресторан во Ванкувер!

Пастелни тонови и изобилство на растенија го исполнуваат овој хотелски ресторан и бар во Ванкувер, кој што го креираше локалното студио Ste Marie, по...

Топ 3 трендови во дизајнот на ентериер за 2018 година!

Ви ги претставуваме 3 главни и пред се едноставни трендови за внатрешното декорирање на домот, кое ќе провладува во 2018 година. Ние веќе влеговме...

Употребете ги кожните детали на правилен начин!

  Кожниот мебел е многу популарен дел од домашниот декор, а воедно и е совршен начин за додавање на шик изглед во било кој простор. Но,...

Куќата од соништата се наоѓа во Канада!

Изградена во 1987 година, во близина на бујна зелена шума во предградето на Ванкувер, овој прекрасен имот може да биде сон за оние кои...

Мало поткровје со исклучителен дизајн!

Мало поткровје со исклучителен дизајн! Сопственикот, познат канадски дизајнер Џејми Александер дознал дека неговата мансарда била механичка работилница во која работниците произведувале муниција за време...