Есенска боја која се вклопува во секој ентериер!

Секоја есен кафената боја станува "новата" црна, но, тоа сите веќе го знаеме. Оваа есен во нашите ентериери влегува одредена нијанса на кафената боја,...

Луксузни ентериери во боите на скапоцените камења!

Прекрасни и богати смарагдни бои, на рубин или сафир ќе светнат во секој ентериер, без разлика на тоа да ли ќе одберете да ги...

Како до додатни места за седење во домот?

Дали имате доволно место да седнете во вашата дневна соба, за време на славење роденден, слава или семејно собирање? Верувајте ни, вие не сте единствените,...

Тепихот е детаљ кој има моќ целосно да го трансформира вашиот...

Совршен детаљ за есен и зима со кој можете да го трансформирате вашиот дом е дефинитивно тепихот, парче кое го поврзува целиот простор. Потребно...

Како да комбинирате винтиџ и модерен современ стил во домот!

Оваа куќа се наоѓа во Оксфордшир и несомнено, е мал дел од историскиот рај. Изградена е во 18 век, но без оглед на епохата од...

Beyoncé и Jay Z купија куќа вредна 26 милиони долари!

  Двојката Jay Z и Beyoncé купија куќа во вредност од 26 милиони долари во Источен Хемптон и како што очекувате, куќата е апсолутно неверојатна. Прекрасната...

Нови есенски трендови во ентериерот!

Погледнете кои се најголемите есенски 2017 трендови, за внатрешна декорација и изберете го вашиот омилен! Сомот Како што овој материјал успеа да "проникне" во модниот свет,...

Fusion (фузија) стил во ентериерот!

Ако сте уморни од правилата, минимализмот и популарниот скандинавски дизајн, Ви препорачуваме да го разгледате уредувањето на ентериерот во „fusion“ стил . „Fusion“ стил претставува...

Разубавете го ентериерот со прекрасни сини драпери!

Направете промена во ентериерот со мал буџет - внесете сини драпери, кои секогаш изгледаат шик! Сините завеси се популарен и модерен избор, кој секогаш е...

Нов компактен стан во стакло во срцето на Украина!

КИЕВСКИ СТАН ВО СТАКЛО Нов компактен стан во стакло во срцето на Украина ... Најновиот тренд во светот на ентериерот е секако, трансформација на минијатурни станови...

Декорација во домот – цветни тапети!

Цвеќиња во силни бои Ако сакате диви цвеќиња, можеби вистинскиот избор за вас се тапети со булки, темјанушки и мак, кои ќе внесат мала "дива" доза...

Најубавиот пентхаус во Мајами!

Пентхаусот се протега на трите највисоки катови на овој ексклузивен станбен комплекс и е ставен на продажба по цена од 39 милиони долари. А...

Декадентен и луксузен стан во Лондон!

Овој луксузен стан со богати детали се наоѓа во Лондон, а и припаѓа на Хани Горнеј. Со помош на декоратерката Тара Крег, домот на...

Современ ентериер во Њујорк!

Дали сте во потрага за совршена трансформација на вашиот дом во еден современ ентериер? Можеби токму од таа причина, ќе ве инспирира овој фантастичен...

Овој дом е олицетворение на совршенство!

Овој простор дизајниран од Стефан Толгард, ќе ви даде нова визија за префинето дизајниран машки стан, кој изгледа како да е дојден од земјата...

Креирајте кујна во рустикален стил!

Оваа преубава шик кујна е дизајнирана од дизајнерката Кетлин Вилсон и е толку атрактивна, што веднаш ќе ве инспирира да го преуредите вашиот ентериер. Sидовите...