5 декоративни трендови во 2018 година!

Да, белите ѕидови се безвременски, но ако сте се замориле од вашиот бел ентериер, можеби е време да смените, со многу потемни бои и...

Мозаик во кујната е суптилен и богат декор во секоја смисла!

Вашата кујна е најверојатно најзафатеното место во куќата ... Толку многу работи се случуваат во кујната, од подготовка на храна, собирање на семејството и пријателите...

Свеж луксуз во стан полн со светлина!

Овој дом, кој го доби својот освежен дизајн, е вистински пример за голем простор и уште подобар вкус ... Двојката во чија сопственост e овој...

Префинет хотел во Мексико

Модернистичката архитектура од педесетите беше главната инспирација за креација на Тики Тики хотелот, сместен на мексиканскиот брег. Со капацитет од само петнаесет соби, овој...

Откријте ја новата H&M празнична колекција!

Да ли сте подготвени за прaзничната свечена сезона пред нас? Можеби Новата Година и Божиќ сé уште ви изгледаат многу далеку, но верувајте, празници ќе дојдат...

Пастелен ретро ентериер со скандинавска естетика!

Ви претставуваме еден прекрасен животен простор на скандинавски дом кој поседува изобилство на ретро детали и зеленило во саксии... До сега, можевме да видиме монохроматски...

Есенската колекција „MODERN ICONS“ на Ralph Lauren Home

Елеганција, совршенство, беспрекорност се трите збора со кои може да се опише есенската колекција на Ralph Lauren Home. Дизајнот е експресиран преку изразените скулптурирани силуети,...

Сината боја во домот е тајната на елегантен и префинет изглед!

Од светло сините, па се до темнo сините нијанси, оваа боја поседува прекрасен и моќен изглед кој создава големо влијание, се тврди дека внесува...

WHITE WINTER | Есенцијалите за оваа зима од ZARA Home

Есенцијалите за оваа зима од ZARA Home! Во колекцијата „White Winter“, Zara ја нагласува есенцијалноста на деталите во домот. Чисто - бели постелнини, навлаки со зимски...

Префинет и пријатен дуплекс во Киев!

Понекогаш, лесно можете да дефинирате некој дом, по неговиот уникатен стил и сите мали нешта што го прават навистина посебен ... Фантастичен стан на две...

Збогатете ги вашите ѕидови со префинет допир на егзотичен шик!

Борнео ... рајот на Земјата, непрегледни песочни плажи, величествени прашуми ... името на овој остров во Југоисточна Азија, опкружен со кристално сино море, во...

Спектакуларен пентхаус во Сан Франциско!

Гордо сместен во срцето на Сан Франциско, The Harrison е величествен 49-катен небодер, кој го креираше Ken Fulk… Тукушто претставената Signature Collection, ги содржи пентхаузите кои...

Сликарски техники во домот!

Претворете го вашиот дом во уметничка галерија со помош на тапети кои потсетуваат на различни сликарски техники и акварели...Дизајнерското студио POLY DEC, постојано не...

Фантастични идеи за украсување на вашиот дом!

Не е тајна дека изгледот на домот влијае на нашето расположение ... Само сетете се, колку ви било убаво кога сте го купиле новиоит кревет...

Вонвременска естетика на британскиот стил!

Компанијата Chesneys ја претстави својата нова колекција на камини и аксесоари , дизајнирана од светски познатата дизајнерка Keli Hopen… Дизајнерката објаснува дека оваа линија е дизајнирана...

Празнична H & M колекција!

Во новата празнична колекција на H & M доминираат три бои на зелена, црвена и златна со бели детали. Традиционалните бои ќе го красат...