Извонредно здрави рецепти со Matcha чај!

Matcha е врвен јапонски чај во прав, кој неколку столетија се користи во јапонските чајни церемонии. За разлика од другите видови на зелен чај, кои можат...

Чинии со мала тајна | Geraldine de Beco

Млад француски дизајнер Geraldine de Beco создаде супер забавна серија керамички чинии за појадок, кои кријат слатко, мало изненадување откако ќе ги исполните со...

Празнична бајка за најмалите

Никој не очекува повеќе од Нова Година и Божиќ, ниту пак им се радува толку многу на престојните празници како децата. За нив ова...

Дневно светло и стар мебел идеални за модерен дизајн на ентериер!

Изграден во 1970 година, овој апартман е претворен во еден сосема нов современ животен простор со помош на дизајнерското студио во Тел Авив во...

Најмалата спална соба на светот!

Франсускиот дизајнер Gilles Belley неодамна дизајнираше систем на мебел наречен ROOMS, кој го развива односот помеѓу домашните активности, создавајќи простори за живот и работа, од мебелот кој...

Етно дизајн со скандинавска едноставност!

Aко сакате да се создадете ентериер кој ќе ја има скандинавската едноставност без отсуство на топлина, тогаш погледнете ги овие декорации за ентериери. Традиционалните занаетчиски...

Неколку фенг шиу совети за мал стан!

Животот во мал стан ќе стане поедноставен со овие совети ... Ако живеете во студио или еднособен стан, следете ги овие 9 совети за да...

Инсектите се пролетен хит во декорацијата на домот!

Кој би кажал дека инсектите ќе бидат тренд во декорацијата на домот оваа сезона? Да, и тоа со причина, затоа што навистина изгледаат подобро...

Освежете ја кујната со комбинација на овие бои!

Можеби ви се чини необично кога се комбинираат нијансите на сината и зелената? Заборавете на сите совети кои ви сугерураат дека овие две бои...

Нова година во розово

За розовата велат дека не е само боја, туку и став кон животот. Иако не е традиционален избор на боја за новогодишен и божиќен...

Науката потврди – ова е најздравиот начин на готвење!

Ако досега сте почувствувале грижа за готвење на храната во микроталасната печка, новата студија сугерира дека овој, на прв поглед мрзлив метод, го одржува зеленчукот...

Зима во убави бои

На прагот на зимата, во пресрет на магичната празнична атмосфера во студениот декември, светските производители на мебел и аксесоари за домот веќе ги претставуваат...

Направете го празниот и досаден sид во необична галерија!

Супер 7 начини како од својот досаден и празен sид, да направите главна декорациска атракција и уметничка галерија во вашиот дом. Сем тоа, поголемиот дел...

Авангардна и луксузна куќа во Австрија!

Оваа ултра модерна куќа на која се воодушевуваме, се наоѓа во Rankweil Brederis, Австрија. Хибридната станбена скулптура е дело на австриското архитектонско студио Marte.Marte, која...

Lenny Kravitz дизајнираше феноменален мебел за CB2!

Lenny Kravitz, добитник на Grammy награда, рокер и икона на стилот, дизајнираше капсула колекција од 20 еклектични и гламурозни парчиња мебел, за CB2.  Колекцијата наречена CB2 x...

Безвремениот класичен дизајн, повторно е во тренд!

Ентериерот кој можете да го видите во нашава галерија е составен од простор со отворен план, елегантни стаклени веранди и со полна доверба во...