video

Fish N’ Flush | Тоалет-аквариум

Иновативен аквариум дизајниран од калифорниската компанија AquaOne кој ќе го замени обичниот резервоар за вода на вашиот тоалет. Fish ‘n Flush тоалет аквариумот има...

Дрво во домот

Прекрасна и невообичаена идеја за уредување на домот на Hironaka Ogawa & Associates, имплементирана во дом во Kagawa во Јапонија. Во дизајнот на ентериерот...

Идеи за домот | Уникатни подни прекривки

Со разноликиот дизајн, материјал и форма, теписите, килимите и теписоните се многу повеќе од предмети за прекривање на подот, денес се издвојуваат како начин...

2 во 1 | Mаса и даска за сушење алишта

Tргнувајќи од потребите за нормално функционирање во мал простор, дизајнерите денес се соочени со предизвикот на креирање на корисни предмети со повеќе намени. Таков...

Релаксација на сетилата | Надворешно џакузи

Секој би посакал да поседува џакузи. Да се има џакузи во домот е навистина добро, но да се има надворешно џакузи е уште подобро....

25 Колоритни дневни соби

Колоритноста несомнено влијае позитивно на расположението, затоа секогаш е добро во домот да декорирате во боја. Ако спалната соба треба да биде опуштена и...

Елегантен екстериер | Балкони од ковано железо

Ковано железно, без разлика дали се употребува како ограда на влезна порта или пак на балкон, совршено го украсува екстериерот на градбата и додава...

Идеи за домот | Катче крај прозорецот

Секое човечко суштество тежнее кон одморање и релаксација од секојдневните обврски и тоа каде подобро ако не во удобноста на својот дом? Омилениот простор...

Светлечки подметачи за пијачки

Познатиот призводител на електронски уреди, Philips скоро ги промовираше овиe несекојдневни подметачи за пијачки кои за време на празниците ќе ја украсат секоја домашна...

Снежна бајка | Сребрено-бели декорации

Ако ја сакате бајковитоста на снегот и зимската атмосфера воопшто, бидете оригинални и креирајте снежна бајка во домот преку празнично декорирање во бела и...

15 Алтернативи за елки

Иако класичните елки имаат посебна магија и начин на елегантно декорирање на просторот, постојат и поинакви начини на одбележување на новата година во домот,...

25 идеи за изложување на фотографии во домот

Фотографиите се вечни потсетници на убавите моменти и најважните личности од нашите животи, а најубавите спомени вредат да бидат изложени во домот. Наместо класичното...

25 Надворешни новогодишни декорации

Празниците се ближат, дојде време да почнете да размислувате за украсување на внатрешноста како и надворешноста на Вашиот дом. За таа цел Ви презентираме...

Есен на Вашата трпеза

Празниците, семејните прослави и куќните слави се вистинскиот повод да ги поканите роднините и најблиските пријатели на вечера во Вашиот дом. Притоа, секој од...

15 Рустикални бањи

Бањите во старите селски куќи и колиби од постарите времиња се инспирација за денешните дизајнери да го употребуваат рустикалниот стил на уредување во ова...

15 модерни дизајни на соби за Вашето бебе

Едно од поважните работи кога сте на пат да му посакате добредојде на најновиот член на семејството во вашиот живот е подготвување на неговото...