Летна инспирација во кантри стил

Доколку трагате по интересни идеи за летно освежување на животниот простор, а притоа сте вљубеници во кантри идилата, тогаш ви претставуваме совршена инспирација за...

Спална соба за сонувачи

На кого не би му се допаднало да се разбуди во ваква спална соба? Секое будење во неа е почеток на вистински сон со...

Летна колекција | ZARA Home

Во најновата понуда за лето ’14, популарниот шпански бренд Zara Home претстави грст убави идеи и предлози за сезонско освежување на домот. Во пресрет...

Велигден во скандинавски стил

Скандинавскиот велигденски декор изгледа многу природно и смирено, за што во голема мера придонесува користењето на традиционални материјали, како што се каменот, дрвото и...

Велигден – празник во домот

Големиот христијански празник традиционално се дочекува во семеен амбиент, а покрај религиозното значење, велигденскиот декор го симболизира будењето на пролетта, живописните бои и позитивното...

Пролет во сензуални бои

Пролетта е совршено време за внесување новини во домот, почнувајќи од сезонската обнова на ентериерот, па се’ до преуредувањето на катчињата за уживање надвор....

Куќичка од дрво | Mjolik Architects

Ако барате нешто стилско и скапо, тогаш денешниот предлог за библиотека нема да Ви се допадне - но, ако барате нешто удобно каде што...

Организирање на книгите по боја

Како и повеќето видови на хоби, многу е забавно да се биде пасиониран читател: да се купуваат книги, да се прават списоци, да се...

Розова и сина во спалната соба

Сензуалниот спој на розовата и сината боја ги разигрува покласичните парчиња мебел, и во тандем со кокетните винтиџ декорации прекрасно се вклопува во спалната...

Пролетна магија во домот

Во пресрет на сезоната пролет/лето, најновиот каталог на британскиот бренд Laura Ashley ќе ви ги згрее срцата со прекрасната колекција за освежување на домот....

Инстаграм трендови за домот

Инстаграм го доживува своето златно доба веќе некое време. Се’ поголем е бројот на корисници кои ги споделуваат најубавите фото-моменти од животот на оваа...

Пролетна инспирација од H&M

Со пролетта на прагот, најновата кампања на H&M Home донесува грст убави идеи и интересни аксесоари за освежување на домот во пресрет на новата сезона. Вклучувајќи...

Пролетна колекција од Zara Home

Zara Home ја претстави новата колекција за пролет 2014, инспирирана од мотивите поради кои најмногу го обожуваме ова годишно време. Ведрите дезени и пастелните...

Шал-часовник

Siren Elise Wilhelmsen е норвешка дизајнерка, препознатлива по дизајнот на објекти кои се спротиставуват на концептот на традиционалната функционалност и ги трансформираат природните материјали во...

Книжевно светилиште | Platform 5 Architects

Ако не поседувате визија како изглеа една совршена библио-куќа со посебен дел од истата наменета за светилиште на книгите, тогаш погледнете го ремек-делото на...

Божиќ – празник во домот

Насмевки, радости и ситно одбројување од дочекот на Новата година во домот. Топлиот семеен амбиент е во празнично руво, а во секое катче се...