JYSK: Есенска колекција 2015

Во пресрет на новото годишно доба, асортиманот на данскиот бренд JYSK е значително проширен и збогатен со нови производи. Многу од продуктите кои се...

H&M: Есенска колекција 2015

Со eсента на прагот, најновата кампања на H&M Home донесува грст убави идеи и интересни аксесоари за освежување на домот во пресрет на новата...

Модерни спални соби (4.дел)

Без оглед на тоа дали живеете во пространа куќа или мал стан, спалната соба има посебно место во сечиј дом. Таа е најинтимната просторија...

Топ 10 ѕидни часовници, кои можете да ги најдете на интернет!

  Времето е од суштинско значење и важен елемент во современиот свет, кое мораме да го почитуваме со цел, да се создаде ред во густиот распоред,...

Модерни кујни

Без оглед на тоа дали сте страствен готвач, или, пак, само сакате удобно и стилско катче за јадење на оброците, дизајнот на домашната кујна...

Kлучни совети за вашиот двор, да изгледа како модерен рај!

Вашиот дизајн на градината во дворот, е совршен пат кој води до вашиот личен стил, кој им кажува на другите што можат  да очекуваат...

Луксузен стан достоен на кралското семејство

Луксузниот ентериер е главната карактеристика на овој прекрасен стан во Лондон, Англија. Портеријаќи ја отмената атмосфера, стилските детали, импознтното име  "Bromptons", прават да секој...

Креативни детски соби

Проектирањето на соодветен простор за едно или повеќе деца не е нималку лесна задача, па затоа ви претставуваме неколку одлични примери кои нудат позитивни...

Како да ја декорирате спалната соба, која ќе ја обожувате?

Aко сте изморени од изгледот на вашата спална соба - тогаш време е за промена. Вашата спална соба треба да биде место за одмор и...
video

IKEA | Каталог 2016

Промоцијата на годишниот каталог на IKEA е настан кој со нетрпение го очекуваат сите љубители на дизајнот и убавите ентериери. Доколку сте љубопитни да...

Гардеробер како излог или како сцена од култниот Секс и градот...

Вилата Belvedere Residence,  ja  дизајнирaше архитектонското студио  Polsky Perlstein Architects, со цел да ја фати светлината и видикот од заливот на Сан Франциско. Речиси...

Трпезарии на отворено

Доколку се’ уште не сте стигнале да организирате мирно катче на терасата, тремот или во градината, каде во ладовина ќе уживате во летните деликатеси...

Креативна постелнина за деца

Пират, балерина, астронаут или принцеза - сега вашето дете може да се трансформира во својот омилен лик, дури и додека спие. Релативно новата, но...

Лето во сензуални бои

По денот поминат на жешките сончеви зраци надвор, домот е најчесто единствениот затворен простор каде очекуваме опуштање и оддишка во текот на летото. За...

Zara Home: Пикник колекција

Убавото пролетно време и сончевите денови се совршени за излети, а од Zara Home подготвија грст неодоливи детали инспирирани од најживописните сцени на нашата...

IKEA: 13 идеи за мали балкони

Како што бројот на сончеви денови се зголемува, така расте и потребата од комфорно и живописно катче за уживање во убавото време. Ако живеете...