Декадентен и луксузен стан во Лондон!

Овој луксузен стан со богати детали се наоѓа во Лондон, а и припаѓа на Хани Горнеј. Со помош на декоратерката Тара Крег, домот на...

Декоративни перници за екстериери!

Сончевите летни денови ги менуваат по малку нестабилните временски услови, но се уште има сосема доволно простор за уживање во надворешната средина ... Полека и...

Неколку фенг шиу совети за мал стан!

Животот во мал стан ќе стане поедноставен со овие совети ... Ако живеете во студио или еднособен стан, следете ги овие 9 совети за да...

Современ ентериер во Њујорк!

Дали сте во потрага за совршена трансформација на вашиот дом во еден современ ентериер? Можеби токму од таа причина, ќе ве инспирира овој фантастичен...

Креирајте кујна во рустикален стил!

Оваа преубава шик кујна е дизајнирана од дизајнерката Кетлин Вилсон и е толку атрактивна, што веднаш ќе ве инспирира да го преуредите вашиот ентериер. Sидовите...

Eminem ја продава својата вила!

Познатиот рапер се откажа од своjата вила во Рочестер Хилс ... Еминем тукушто ја стави на продажба својата вила со шест спални соби и девет купатила...

Предмете на кои може да заштедите при уредување на домот!

  Кога станува збор за домашното уредување, секогаш е добро да се послушаат мислењата и советите на професионалеците. Ако сте во ситуација да го уредувате вашиот...

Свежи идеи: Еклектичен дизајн за купатило!

Ако барате свежи идеи, можеби токму ова купатило е одлична инспирација. Оваа купатило има еклектичен дизајн, благодарение на мешавината на многу дизајнерски стилови кои можеби...

Новата куќа на Едвард Нортон од 11,8 милиони долари!

Новатa куќа на Едвард Нортон е познатa речиси колку што и актерот ... Ѕвездата на бројни филмови, што е дефинитивно најмногу запаметен од филмот "Fight...

Според дизајнерите на ентериери ова е главниот тренд во 2017 година!

Кога станува збор за тапетите денес, може да се најде дизајн во речиси секоја боја, стил и модел. Прекрасна работа во денешниот свет на внатршното...

Совршена елеганција на скандинавски стан!

Овој гостопримлив скандинавски стан се наоѓа во срцето на Гетеборг во Шведска, на третиот кат на многу интригантна зграда... Поголемиот дел од оригиналниот шарм е...

4 собни растенија кои се речиси неуништиви!

Растенијата во еден простор можат да направат многу, тие се еден од деталите кои можеби, најмногу ја збогатуваат собата. Ако вашите растенијата без некоја посебна...

Бисерен декор во домот!

Доколку сакате вашиот декор во домот да се истакнува, ви требаат софистицирани детали, но ако не сте подготвени да потрошите богатство на нив, ви...

Officine Gullö – елегантна кујна во боја на океанот!

Сината боја во нијанси на темниот и блескав океан, претставува доминантен елемент на оваа нова кујна, изработена по мерка од брендот Officine Gullö ... Тоа...

85 милиони долари за куќа во која живеела Шер!

Додека сонувате за некоја ваша куќа од соништата, ние ви презентираме имот во Беверли Хилс, кој е ставен за продажба и чини неверојатни 85...

Урбана мансарда во Лос Ангелес!

Marmol Radziner скоро го реновираше станот во пространа мансарда со индустриски стил, кој се наоѓа во зграда од 1924 година, во уметничка област на...