Прекрасно уредени домови со универзален дух!

Го сакаме својот дом бидејќи ни дава сигурурност, не штити од невреме, понекогаш и од целиот надворешен свет. Место каде живееме со своето семејство,...

Ви предлагаме неколку идеи за уредување на претсобјето!

Не дозволувајте претсобјето да биде хаотичен простор за чевли и зимска опрема. Добро осмисленото претсобје би требало да функционира како простор, опремен и направен...

Будилник, звучник и светло – Yantouch Diamond Bluetooth!

3 во 1 ,Yantouch DiamonBluetooth звучникот има повеќе функционална вредност. Служи како извор на музика, расветно тело и будилник, заради кој полесно ќе се...

Креативните вградени плакари ги зголемуваат малите станови!

Дизајнерскиот тим, за младиот пар и нивната тригодишна ќерка, проектираше внатрешен дизајн според барањата на сопственикот - да се задржи поголемиот дел на веќе постоечката...

Зошто треба да се јаде зачината храна?

Возможно ли е дека постои нешто волшебно во лутите црвени пиперчиња? Повеќе истражувања покажаа дека консумирањето на зачинета, лута храна, има добро влијание на...

Мозаик плочките, одличен избор за кујната и купатилото!

Penny-round или старите кружни мали плочки, повторно се наоѓаат во дизајнот на ентериерот. Шестоаголните или кружниот мозаик со овие плочки, претставува класична и ефтина опција...

Според нутриционистите – оваа храна морате секогаш да ја имате во...

Ако ве интересира кои продукти, нутриционистите секогаш ги имаат во својата кујна, на право место сте. Сигурно некои од нив и вие ги имате...

Kyodo House | Куќа од рециклирани материјали

Kyodo House е совршен пример како архитектите во текот на проектирањето мислат и на екологијата. Во денешно време, проектирањето куќи станува и проект за...

ЕЈСИ македонски дизајнерски бренд кој нуди современ начин на секојдневно живеење!

ЕЈСИ е дизајнерски бренд кој нуди современ начин на секојдневно живеење, квалитетни рачно изработени решенија со повеќе функции и форми, со акцент на естетиката...

Со ексклузивните Ралев драперии, зебри и венецијанери, до нов модерен дом!

Реномираниот бренд Ралев компани, за две години стана етаблиран бренд кој е неопходен во доменот на уредувањето на ентериерот. Секое семејство е приказна за себе,...

Најубави новогодишни елки украсени со цвеќе!

Цела елка да се украси со цвеќе? - сигурно е последна работа што ни паднала на ум, кога размислуваме за украсувањето на новогодишната елка....

Да sирнеме во новогодишниот каталог на IKEA!

IKEA го претстави својот новогодишен каталог полн со чаши шампањ, прекрасен текстил и зимска идила. Наскоро ни пристигнува постудено време и престој во топлите...

Модерни празнични идеи за украсување на домот!

Зимските слави и новогодишните празници се пред нас. Време е да почнеме со припреми и свечено зимско украсување на домот. Традиционалните ноогодишни Бижиќни украси...

Зимска магија во домот

Празнична идила и славенички амбиент во животниот простор. На календарскиот почеток на зимата, време е да се потсетиме зошто ова доба важи за најмагична сезона...

Празнични и новогодишни декорирани маси за ручек или вечера!

  Новогодишните празници и зимските слави се приближуваат со извонредна брзина. Доколку сте планирале специјални декорации за масата, сега е време да набавите чаршави, свеќници...

Се во едно – маса, кауч и кревет!

Познато е дека жителите во Јапонија имаат многу мал станбен простор за живеење, како и многу мала или никаква изолација, така да кататсу каучот,...