Кујна со современ дизајн!

Кујна со модерен дизајн Црна и бела палета на бои, плочки на ѕидовите и интересен стил на кабинети во комбинација со иконски парчиња на мебел,...

Плишаниот ентериер е показател на добар вкус, богатство и софистицираност!

Последниве години, свилениот плиш е материјал кој владее на модните писти, а од скоро, се пресели од пистите во нашите домови. Свиленкастиот материјал кој...

Фантастично декорирење на домот со шалови и ешарпи!

Доколку имате шарпи кои не ги употребувате, а ви се складирани во гардероберот, време е да ги употребите креативно и со нив да го...

Најелегантна трпезариска маса!

Креирана со проткаена елеганција, оваа жонглер маса (Juggler Table) е модерна интерпретација на трпезариска маса, која е дело на студиото Sayar & Garbieh од Бејрут,...

Кујна во стилот на француско бистро!

Боите, шарите и текстурите создаваат фантастична атмосфера во оваа обоена кујна во Монтреал, која е инспирирана од внатрешноста на француските бистроа. Иако сопствениците првобитно инсиситирале...

Christofle јајце за чајни лажички!

Пред три години францускиот бренд Christofle кој е познат по прибори за јадење, го покажа својот прв оригинален сет за храна во облик на...

Како да го уредите домот во Hemptons стил!

Стилот Hemptons е инспириран од луксузните куќи за одмор кои се наоѓаат во областа Лонг Ајленд во Њујорк. Препознатлив е по елеганцијата, еклектизмот, класиката,...

Новата куќа на семејството Обама!

По неколку месеци изнајмување на вила во Kalorama, поранешниот претседател на САД и неговото семејство си купија сопствена куќа. Цената на оваа куќа била 8,1...

Мермерот, традицијата и новиот дизајн создаваат совршенство!

Вечноста на мермерот, старите традиции на Ориентот и новитетите на модерното време се дел од новата поставка на  брендот Citco Prive, односно на нивнта елегантна ексклузивна...

Нов станбен комплекс во Лондон со делукс пентхауси!

Успешната компанија Almacantar, е спремна да почне со изградба на луксузен станбен облакодер, со станови кои ќе имаат од една до пет спални соби,...

Waterline Square – нови стаклени облакодери во Њујорк!

Гордо сместен на горната западна страна на Менхетен, Waterline Square е новиот неверојатен станбен проект, кој се состои од три стаклени облакодери, со поглед...

Angelina Jolie се сели во нов дом!

Познатата холивудската актерка е заинтересирана за легендраната вила на Cecil B. DeMille ... Постојат регуларни холидудски ѕвезди, а постојат и диви како Ангелина Џоли,...

Тренди декорации за детски соби!

Подготовките за доаѓањето на новороденчето, само по себе е голема и возбудлива авантура. Месеците на исчекување, понекогаш може да ви предизвикаат анксиозност, па затоа најдобриот...

Вo потрага по ненадмината елеганција!

Новата колекција на EGO се карактеризира со класичен стил, кој е интерпретиран на многу елегантен и природен начин со новите кабинети. Овие кабинети се парчиња...

Замокот Promenthoux е скриениот дијамант на Швајцарија!

Овој замок како од бајките, во моментов е на продажба. Дизајниран од страна на Стефан Совестреа, замокот Promenthoux се наоѓа на прекрасниот брег на Женевското...

Етно дизајн со скандинавска едноставност!

Aко сакате да се создадете ентериер кој ќе ја има скандинавската едноставност без отсуство на топлина, тогаш погледнете ги овие декорации за ентериери. Традиционалните занаетчиски...