Предмете на кои може да заштедите при уредување на домот!

  Кога станува збор за домашното уредување, секогаш е добро да се послушаат мислењата и советите на професионалеците. Ако сте во ситуација да го уредувате вашиот...

Свежи идеи: Еклектичен дизајн за купатило!

Ако барате свежи идеи, можеби токму ова купатило е одлична инспирација. Оваа купатило има еклектичен дизајн, благодарение на мешавината на многу дизајнерски стилови кои можеби...

Новата куќа на Едвард Нортон од 11,8 милиони долари!

Новатa куќа на Едвард Нортон е познатa речиси колку што и актерот ... Ѕвездата на бројни филмови, што е дефинитивно најмногу запаметен од филмот "Fight...

Според дизајнерите на ентериери ова е главниот тренд во 2017 година!

Кога станува збор за тапетите денес, може да се најде дизајн во речиси секоја боја, стил и модел. Прекрасна работа во денешниот свет на внатршното...

Совршена елеганција на скандинавски стан!

Овој гостопримлив скандинавски стан се наоѓа во срцето на Гетеборг во Шведска, на третиот кат на многу интригантна зграда... Поголемиот дел од оригиналниот шарм е...

4 собни растенија кои се речиси неуништиви!

Растенијата во еден простор можат да направат многу, тие се еден од деталите кои можеби, најмногу ја збогатуваат собата. Ако вашите растенијата без некоја посебна...

Бисерен декор во домот!

Доколку сакате вашиот декор во домот да се истакнува, ви требаат софистицирани детали, но ако не сте подготвени да потрошите богатство на нив, ви...

Officine Gullö – елегантна кујна во боја на океанот!

Сината боја во нијанси на темниот и блескав океан, претставува доминантен елемент на оваа нова кујна, изработена по мерка од брендот Officine Gullö ... Тоа...

85 милиони долари за куќа во која живеела Шер!

Додека сонувате за некоја ваша куќа од соништата, ние ви презентираме имот во Беверли Хилс, кој е ставен за продажба и чини неверојатни 85...

Урбана мансарда во Лос Ангелес!

Marmol Radziner скоро го реновираше станот во пространа мансарда со индустриски стил, кој се наоѓа во зграда од 1924 година, во уметничка област на...

Софистициран гламур за машко купатило!

Дизајнерот Харви Вајс создаде за себе бања од соништата. Кога ќе ги видите овие фотографии, ќе сфатите  дека и бањата наменета за еден маж, може...

Неколку едноставни идеи за поубав балкон!

Пред се, терасата или балконот треба да се исчистат од нередот и се исфрлат непотребните работи. Подобро е да направите простор за мала маса...

Безплатни тајни за вашиот дом да изгледа луксузно!

1. За да го освежите изгледот на вашиот дом, извадете ги сите детали од полиците, конзолите, масичката за кафе и други парчиња на мебел...

Модерен стан во Будимпешта!

Margeza e белгискo дизајнерско студио, коe беше основанo од страна на  Margit и Geza, светски познат креативeн пар... Во голема мера инспирирани од современата уметност,...

Прекрасна куќа на саудиски принц!

Во Хјустон, Тексас, се наоѓа луксузен имот кој бил изграден во 1980 година за саудискиот принц Абдулрахман бин Фајсал, а сега се продава за...

Според дизајнерите на ентериери ова е главниот тренд во 2017 година!

Кога станува збор за тапетите, денес можат да се најдат во речиси секоја боја, стил и модел. Прекрасна работа во денешниот свет на внатрешниот дизајн...