Направа за самобалансирање | Bелисипед на едно тркало

Велосипед без волан на едно тркало или направа за самобалансирање која се вози без раце и доста наликува на велосипедите кои се користат за циркуски...

Ултра луксузна јахта | Амаре

Денес сакаме да ви претставиме ултра софистициран дизајн на јахта создаден од индустрискиот дизајнер Давид Давуд. Внатрешноста е целосно од дрво со хромирани детали...

Танцот на балерината

Рускиот дизајнер Ана Неклеса создаде интересен дизајн на маса која има форма на балетски танц и ја нарече Жизел. Таа е ниска дневна маса направена од...

Чанти од цртан филм

Дали некогаш сте посакале да бидете лик од цртаните филмови? Бидејќи ова сеуште не е можно, две девојки од Тајпеј: Chay Su и Rika...

Минијатурен свет | Анатолиј Иванович Коненко

Анатолиј Иванович Коненко е творец на минијатурни дела од рускиот град Омск. Тој ја започна својата кариера во 1981 година, станувајќи првиот микроминијатурист во...

Резбање лубеници – неверојатна уметност (2 дел )

Како што Ви ветивме, денес ви нудиме уште една збирка на фасцинантно изрезбани лубеници. Оние кои ја пропуштија предходната галерија, можат да ја погледнат тука.

Бесконечната соба | Dough Wheeler

Бесконечноста е концепт кој постои кај човекот со години наназад, но сеуште не може да се објасни. Играјќи со светлината и просторот, американскиот артист Doug...

Резбање лубеници – неверојатна уметност (1 дел)

Познато е дека Американците за време на празникот “Ноќта на вештерките“, традиционално резбаат тикви во разни облици кои служат како фенерчиња и декорација на...

Секси девојки од зеленчук

Ju Duogi е кинески уметник која создава скулптури на секси девојки од зеленчук . Таа прави од неколку типови зеленчук и вели ”Зеленчукот го има во различни големини и бои....

Реклами со ГОоОоООоОоЛЕМИ предмети

Дали сте подготвени за екстра доза на креативно рекламирање? За вас одбравме колекција на навистина уникатни реклами, кои користат предмети кои за потребите на рекламaта,...

Во иднина медицински лекови во лименки

Оваа револуционерна идеја потекнува од Robert Gauldin да дизајнира лименки во кои ќе има медицински лек во течна форма, без оној неприатен вкус кој на...

Коцки мраз

Дали знаете дека првичната намена на коцките мраз била да ја намалат собната температура кога надвор е топло? Американскиот физичар и хуманитарец John Gorrie во...

Малку поинакви чевли | Kobi Levi

Израелскиот дизајнер на обувки Kobi Levi ја користи својата дива имагинација, за да создаде едни од најневеројатните високи потпетици што некогаш сте ги виделе....

Модерни дизајни на ламби

Убаво е чувството кога во домот имаме пријатна светлина овозможена од ламби. Секаде не опкружуваат дури до толку што не ни забележуваме дека се дел...

Интересно дизајнирана храна за деца (дел 2)

Денес ви ја прикажуваме втората галерија од прекрасно дизајнираната храна за деца. Оние кои не знаат која е Тифани, можат да ја разгледаат нејзината работа...

Модни десерти

Водена од големата љубов кон храната и високата мода, Триција од "The Glam Foodie" ги изработила овие слатки модни задоволства. Chanel, Cartier, Gucci, Burberry,...