Дизајнер без ограничувања | Алекс Гарнет

Алекс Гарнет може буквално од штрафцигер да направи парче мебел или некаков друг алат за домашна употреба. Неговите дизајни се инспирирани од предмети што...

Најдобрите корици на книги во 2011

Една од најпоучните човечки поговорки е " Не ја суди книгата по нејзината корица", но како и да е ова е избор за вие...

Развеселете ја вашата канцеларија

Според последните статистички податоци, просечен човек од Западната цивилизација, троши околу 99 117 часа на работа. Тое е еквивалент на 11 и пол години...

Светлечки декоративни стикери за ѕид

Стикерите за ѕид стануваат се попопуларни и како да не е така кога само со еден стикер можете комплетно да си ја измените здодеаната...

Стилски фотоманипулации | Фахад Алкади

Импресивни фотоманипулации изработени од Фахад Алкади, дизајнер од Саудиска Арабија. Тие се мешавина од фотоманипулација, концептуална и дигитална уметност направени со голема доза стил.  

Kреативни илустрации како од цртан филм | Sergio Membrillas

Sergio Membrillas е дипломиран сликар од Валенсија, Шпанија. Работел за клиенти од целата земјина топка и воедно е мајстор во правење илустрации за цртани...

Дизајн студио со идеи од други светови | Bobsmade

Bobsmade е дизајн студио од Германија кое е со екстремно прогресивни и урбани идеи чии дизајни освојуваат на прв поглед. Со клиенти како Quicksilver,...

3Д Илустрации | Andrew Hickinbottom

Andrew Hickinbottom е британски дизајнер кој од 1999 работи во 3Д индустријата. Иако студирал графички дизајн, во 3Д дизајнот гледал посветла иднина и поголеми...

За сите страствени фанови на Apple | IPoo

Милош Париповиќ е дизајнерот кој стои позади овој сатиричен дизајн на WC-шолја инспирирана од Apple. Самиот дизајнер се шегува во описот за производот дека...

Најдобрите реклами во списанија

Денес ќе се посветиме на оригиналните, рекламни кампањи кои се појавуваат на страниците на списанијата низ светот, а кои се толку посебни што мора...

Eпохални, легендарни, историски, генијални….. мачиња!

Сајтот за графички решенија aymvisuals.com направил блог на којшто главна "тема" е вметнување на мали мачиња во постоечките композиции на иконските албуми од минатото....

Илустратор кој инспирира и забавува | Салвадор Рамирез

Салвадор Рамирез е извонреден талент кој живее во Мексико. Таму има дипломирано кинематографија и анимација, но илустрацијата и цртежот од мало дете му се...

Индустриски дизајн за убаво расположение | Бурак Кајнак

Бурак Кајнак е дизајнер којшто функционира речиси на сите полиња од областа на дизајнот и уметноста. Роден во Истанбул, а живее во Канада, Кајнак...

Основните елементи на дизајнот

Ерика Горочов, дизајнерка од Њујорк го изработила ова извонредно анимирано клипче каде многу концизно и визуелно привлечно се објаснуваат основните елементи на дизајнот, од...

Пакувањето го продава производот

Според Википедија, пакувањето е наука,уметност и технологија за приближување и заштита на производите при складирање, продажба и употреба. Како и да е, пакувањата на производите...

HTC Rhyme | Желба на секоја девојка

HTC Rhyme нуди дополнителна опрема која додава елеганција и едноставност на вашето секојдневие. Слушајте ја вашата омилена музика со специјално дизајнираните слушалки. Кога батеријата на вашиот телефон ќе се...