Дом од соништата за 2014 година

Традиционално, секоја година американските магазини за архитектура и ентериер ги избираат ,,куќата на годината’’ или ,,ентериерот на годината’’, прикажувајќи ги на тој начин најголемите...

Нова „Метаморфозис“ корица | Jamie Keenan

Графичкиот дизајнер Jamie Keenan со потекло од Велика Британија е последниот креативец кој даде своја визија за корицата на безвременскиот „Метаморфозис“, кој доби нов...

Растение меѓу книги | Book Flower Pot

Книги во дневна, спална, работна соба... книги во кујна. Книги во часовник, книги во телефон... но, набројувањето не запира тука, затоа што проектот Book...

iPhone футроли | Out of Print

Откако Out of Print ги задоволија потребите на клиентите кои припаѓаат на книжевниот свет преку своите маички и торби, тие веднаш се насочија кон...

Оригинален стан во Париз

Ви претставуваме извонредно привлечен стан во Париз, кој освен што се наоѓа на одлична локација близу музејот Лувр, може да се пофали и со...

Креативно и иновативно пакување

Креативното и иновативно пакување е од големо значење за производот, помагајќи во продажбата и заштитувајќи го при транспорт. Направивме селекција од неколку пакувања изработени...

Црната книга на карти | UnCommon Beat

Кога едно дизајн студио со име UnCommon Beat ќе замисли одличен типографски проект наречен „Црната книга на карти“ - тогаш идејата мора да се...

Стилски стан со фини украси

Во екот на убавите празници, ви претставуваме прекрасно уреден стан кој кокетно потврдува дека некогаш токму мерата и едноставноста се најдобриот одраз на стилот...

Чудесна дизајнерска колиба

Tопло дочекувајќи во рустично уредениот ентериер полн со убави детали, оваа чудесна колиба ги открива видиците на идиличното езерско опкружување. Сместена е на извонредна...

Божиќ – празник во домот

Насмевки, радости и ситно одбројување од дочекот на Новата година во домот. Топлиот семеен амбиент е во празнично руво, а во секое катче се...

Заборавен ракопис | Self-Portrait as Your Traitor

„Сеуште ја имам оваа детска фасцинација со мојот ракопис“, пишува Сузан Сонтаг во нејзиниот дневник од 1949 година. „Мислам дека секогаш имам еден сензуален потенцијал...

Книжевна инспирација | [vinegar & brown paper]

Позади брендот стои Andy Poplar, рекламен-агент од кариера, кој после бројните награди одлучува дека до крајот на неговиот креативен животен израз ќе стане...

Елка од 3000 пластични кеси

Шпанскиот уметнички колектив Luzinterruptus изработи „Потрошувачко божиќно дрво“ од 3000 пластични кеси во Дурам, Англија. Луѓето беа поканети да ги донираат своите пластични кеси...

Празници во кантри стил

Ви претставуваме дел од чудесната атмосфера која оживува во екот на празниците, во прекрасните домови сместени во англиската провинција. Овие ентериери по многу нешта...

Дизни ликовите со или без брада

Disney ликовите се препознатливи сами по себе, но Annie Erskine експериментира со нивниот изглед додавајќи или отстранувајќи им ја брадата. Сепак мора да признаеме...

Chanel жичница

Лето во Сен Тропе, магија за филмскиот фестивал во Кан и зима во најелитниот француски скијачки центар се дел од местата каде што Chanel...