Мермерот, традицијата и новиот дизајн создаваат совршенство!

Вечноста на мермерот, старите традиции на Ориентот и новитетите на модерното време се дел од новата поставка на  брендот Citco Prive, односно на нивнта елегантна ексклузивна...

Деликатна колекција на италијански накит!

Познат по создавање на некои од најексклузивните парчиња накит во светот, италијанскиот бренд ROSMUNDO планира сите нас да не воодушеви со својата нова линија...

Светилката Chord инспирирана од минималистичкиот накит!

Како деликатно парче накит, Chord лампата, свети брилијантно и елегантно. Декорирајте го домашниот ѕид, како што го декоритате вашето деколте. Изработена од студиото AlexAllen, оваа...

Нов станбен комплекс во Лондон со делукс пентхауси!

Успешната компанија Almacantar, е спремна да почне со изградба на луксузен станбен облакодер, со станови кои ќе имаат од една до пет спални соби,...

Куќа на Сицилија со прекрасен поглед

Оваа величествена вила е изградена во далечната 1850 за богато семејство, а потоа е напуштена. Новите сопственици неодамна целосно ја реновираа и го вратија...

Хотел во Кејптаун за љубителите на уметноста!

Хотелот "Ellerman House" кој се наоѓа во Кејптаун, Јужноафриканската Република е како создаден за вистинските љубители на уметноста. Идеален е за сите кои сакаат...

Прстени од цвеќиња како sидни ламби!

Британскиот дизајнер Bethan Laure Wood ги воодушеви сите присутни на саемот Salone del Mobile во Милано со своите ламби Trellis-arches. Ѕидната светилка чија структура обично...

Вo потрага по ненадмината елеганција!

Новата колекција на EGO се карактеризира со класичен стил, кој е интерпретиран на многу елегантен и природен начин со новите кабинети. Овие кабинети се парчиња...

Roberto Fanari | Надреални скулптури од железна жица

Roberto Fanari користејќи железна жица создаде невообичаени скулптури на луѓе и животни во нивните природни величини. Делата се изработени со цел да дадат изглед на...

Eternal Flame како старите газиени лампи!

Кога се комбинира едноставна идеја со прилично едноставна технологија, се случуваат несекојднвни работи, како овие лампи. Малата матрица на топлото лед осветлување, е програмирана...

Новата маркетинг кампања на Евиан е најслатка досега

Глобалниот бренд за минерална вода Евиан заедно со агенцијата BETC ја продолжува маркетинг кампањата со бебиња во главната улога. Овојпат, бебињата се облечени во...

Zuhair Murad – колекција на венчаници 2018!

Новата колекција на венчаници на либанскиот дизајнер Zuhair Murad е елегантна и секси. Нема жена, нема девојка, која на нејзиниот сведбен ден не сака, со...

Цветна инспирација од Normann Copenhagen x Poppykalas!

Соработката помеѓу двата бренда Normann Copenhagen x Poppykalas ни прикажа еден одважен и театарски пристап на цветните аранжмани. FLORAL INJECTION е поканата за уживање во...

Македонски дизајн на белградската сцена

Под насловот “Помеѓу“ во Белград на меѓународниот фестивал Миксер во периодот 25. - 28. мај ќе биде претставена изложбата на македонски дизајн.“Помеѓу”, е изложба на...

Совршена игра на светлина и сенка во вашиот екстериер!

Со доаѓањето на потоплите денови, се почесто посакуваме да престојуваме на отворено... Без разлика дали се работи за тераси, дворови, балкони или градини, едноставно, го...

Вилата Соната – скриен бисер на Тајланд!

Многумина Тајланд го доживуваат како авантуристичко острово, каде можете да наидете на многу традиционални и автентични места, кои откриваат некоја друга димензија, романтична и...