Niniette 66 | Јахта инспирирана од автомобилите Bugatti

Автомобилскиот бренд Bugatti заедно со познатиот производител на јахти, Palmer Jonhson Yachts, ја создадоа новата луксузна јахта Niniette 66. Дизајнот е футуристички и елегантен...

Пролетни цветни тетоважи!

Пролетта е тука, а ни летото не е далеку, што значи насекаде цвеќиња околу нас. Дури и трендот на тетовирање оваа сезона е со...

Holly Hunt со колекција на мебел Moray за 2017!

Компанијата Holly Hunt ја претстави својата нова колекција на мебел за екстериери пролет 2017 година. Колекцијата е инспирирана од морето и водените светови, па секој...

“Sicily my love”колекција на апарати за кујната -дизајнирана од D&G!

Кој би помислил дека апаратите кои ги употребуваме во кујната, еден ден ќе потсетуваат на уметнички дела? Брендот Dolce & Gabbana, се здужи со компанијата...

Оваа седмица во Јавна Соба

Продажна изложба на рачно изработени ташни, чевли и накит. Во среда погледнете ја најновата колекција на Mikka Design. 05.04. // 20:00 - Exploring industrial: Bags, shoes,...

Graff Diamonds е синоним за фантастичен и уникатен накит!

Крилата на пеперутката, сигурно се една од најинтригантните и најсилни креации на природата. Нежни и меки, а сепак силни како мрежата на паукот, од...

Геометриски шољи и тацни инспирирани од Баухаус движењето!

Лондонскиот дизајнер со германско потекло Byung е основач на брендот DesignK, кој произведува преубави предмети за сервирање и аранжирање на маса. Креирани во геометриска, но...

Домашен декор инспириран од природата!

Се што креира Чарли Харпер, претставува негово фантастично портофолио на уметнички дела. Со децении тие се фаворити, наменети за детски подароци и се сметаат...

Poliform одушевува со елегантната серија Mondrian!

Жан Мари Масод ја дизајнираше серијата "Mondrian sofa" и масички за кафе, за италијанскиот луксузен бренд "Poliform"... Софите кои се дел од оваа колекција се...

Најскапите слушалки на светот чинат 110 000 евра!

Слушалките Focal Utopia by Tournaire навистина ветуваат најдобра музика за вашите уши. Цената на овој модел изнесува 100 000 евра, а со додатната опрема од...

Нови мијалници – FLOwer Evolution!

Самостојните мијалници настанаа како резултат на страста и посветеноста на креирање, на нешто што е повеќе од едноставен мијалник, како скулптура која мами...Овој есенцијален...

Модерна семејна куќа на планина

Ако мислевте дека е невозможно да се биде дел од урбаниот живот и од природата истовремено, оваа куќа ќе ви го докаже спротивното. Станува...

Колачи инспирирани од уличните уметници!

Кога интернационалниот уличен уметник Banksy би бил колаче, тоа би изгледало како совршена комбинација на чоколадо и ванила.... Вака размислува главниот слаткар во хотелот Rosewood, каде...

Како ќе изгледа најскапата јахта на свет?

Британската консиерж компанија Quintessentially, моментално работи на прилично амбициозен проект , кој посебно ќе ги интересира милијаредерите. Нивната најнова јахта која ќе го носи името...

Инсектите се пролетен хит во декорацијата на домот!

Кој би кажал дека инсектите ќе бидат тренд во декорацијата на домот оваа сезона? Да, и тоа со причина, затоа што навистина изгледаат подобро...

Модерна ламба во облик на лале!

Лamба во облик на лале е дело на дизајнерот Pjer Kabrer за компанијата  HI-MACS® и претставува неверојатна комбинација на технологијата и модерниот дизајн. Дизајнот на...