“Kammerspiel”- повеќенаменско парче мебел!

Ова големо парче мебел нуди место за спиење, јадење и работа, а го дизајнираше Nils Holger Moormann за оние кои живеат во микроапартман. Moormann...

Современи италијански кујни

Што е она што и’ дава посебна италијанска нота на кујната? Повеќето Италијанци имаат одличен вкус за уредување, што соодветствува на нивната љубов кон домот и...

Необична куќа во Нов Зеланд

Спиејќи во шатор на островот Waiheke во Нов Зеланд, Chris Tate добил инспирација за дом со слична форма, којшто ќе ја има истата едноставност и убавина...

Февруарска понуда од IKEA!

За месец февруари, IKEA ја претставува помалку темната, но елегантна атмосфера - нови полици кои подобро го организираат работниот и животниот простор, нова кујна,...

Маса од дрво, старо 50 000 години!

"The Earth Table" не е маса стара колку и Земјата, но искористено е дрво за неговата изработка, старо неверојатни 50.000 години. Овој редок вид на...

Преслатки торби инспирирани од храна!

Ако барате уникатно парче на моден додаток, ви советуваме да ги погледнете овие фантастични торби кои ги креираше Rommy Kuperus. Холандската дизајнерка попозната под името...

Уникатни вазни за цвеќе (no-more-bad-hair-days)!

Wig Flower Vase е дело на дизајнерката Tanie da Cruz. Вазната е иронична и разиграна силуета на женска глава во облик на керамичка вазна,...

Практично парче мебел за бебе и младите родители!

Ова интересно и мултификционално парче мебел, ќе им биде од голема корист на идните родители дома, но и при престој во хотел на одмор....

Miranda Kerr креира, дизајнира и помага хуманитарно!

Супер моделот Miranda Kerr повторно ги покажа своите дизајнески таленти креирајќи линија од тексас, за капсула колекција на брендот MOTHER Denim. Линијата  е составена од 12...

Перниче со мирис на француска лаванда!

Изработено од органски памук и полнето со семки од лен и лаванда, ова перниче за очи во облик на риба, може да се загрее...

Прв поглед на новата колекција за мебел на IKEA!

Колекцијата на мебел "PS 2017" која излага во февруари, го обележува деветтото продолжение на популарната PS линија која ја претставува едноставната фраза -"live". Имајќи...

20 функционални и најубави помагала во кујната!

Добрите идеи се секогаш ретки - затоа кога ќе налетаме на нив, сакаме да ги поделиме со вас. Ги откривме овие 20 најдобри помагала,...

Совршена колекција на чевли од соработката на Jennifer Lopez и Giuseppe...

Најавената и долго очекуваната Jennifer Lopez x Giuseppe Zanotti колекција, најпосле се појави! Соработката помеѓу суперsвездата и италијанскио дзајнер на чевли, резултира со неколку супер гламурозни...

Накит кој совршено се прилагодува на телото!

Оваа интересна збирка на накит е дело на дизајнерката Marija Puipaité од Литванија, која совршено одговара на контурите на телото. Оваа збирка на накит...

Тетоважи инспирирани од најдобриот пријател на човекот

  Кучето е најдобриот пријател на човекот, тоа ќе Ве сака безразлика на Вашата диплома, богатство, надворешен изглед. Само е доволно да поседувате мили и...

“Ear Climbers”- накит од иднината кој создава прекрасна илузија!

Дизајнерската куќа Otis Jaxon од Лондон, неодамна ја објави новата линија на накит под "Ear Climbers", попозната како накит од иднината. Овие обетки се изработени...