Statement обетките повторно се во мода!

`Statement` обетки... Впечатливи, атрактивни, авангардни, предизвикуваат посебно внимание каде и да се појавите. Дефинитивно еден од најинтересните модни додатоци повторно се враќаат во мода. Предимензионираните обетки...

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академија на тема „Звукот на...

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер....

Плетени торби-нов пролетен тренди шик на Zara!

Секогаш оригинални и уникатни, така може да се опишат модните колекции на "Zara". Така е и со најновата линија на плетени торби кои неодамна...

ZARA Home | Колекција од розева палета

Многу нијанси на розево во љубовната колекција на ZARA Home! По повод на овој Валентин, ZARA Home ја промовираше новата колекција која изобилува со розеви...

Ново од Bonaldo: Уникатен Blanket bed!

Топлина, мекотија и чувството на заштита, е првото нешто на што ќе помислите кога ќе го видите овој Blanket кревет, новина на брендот Bonaldo. Како...

Ретро стил на очила за сонце-пролетен моден тренд!

Модните трендови се менуваат неверојатно брзо и винстински успех претставува за сите оние кои можат да одат во чекор со истите. Модните додатоци се важен,...

Идеи: Домашна декорација инспирирана од бојата на PANTONE за 2018!

Бојата "Ултра виолетовата" на компанијата Пантоне е главната декоративна карактеристика за оваа година, а се состои од бројни пурпурни нијанси, кои повторно се на...

Стариот мебел од IKEA денес е скапоцен!

Имате ли некое старо парче мебел од Ikea, кое се крие во подрумот или на таванот? Vintage парчињата од Ikea, моментално се многу барани меѓу колекционерите и вредат...

Balenciaga Crocs продадени оnline за 850$!

Во октомври месец минатата година беше остварена соработка помеѓу двата модни бренда Balenciaga и Crocs. Toгаш за прв пат, пред публиката беше претставен моделот на...

PRIME – уникатна колекција на мебел од обоена смола!

Канадската дизајнерка Marta Sturdi, ги комбинира геометриските форми и светли бои за да создаде колекција на мебел изработена од смола. На презентацијата во рамките на...

Versace & Rosenthal: порцеланска колекција од бајките!

Италијанскиот дизајнер Gianni Versace, бил познат по својата голема љубов кон луксузот, се до најситните детали. Пред 25 години, модна куќа Versace влезе во соработка...

Sarong здолништето-пролетен моден хит!

Можеби вашиот гардеробер изобилува со премногу "basic" парчиња, а вие сепак мислите дека ви е потребна промена. Новиот модел на здолништа т.н Sarong, секако...

Ексцентрична колекција на IKEA од B. Akerlund!

Оваа колекција, би ја донела и самата Алиса во земјата на чудата, да кампува пред Икеа и да ги "истресе" сите картици. Ексцентричната стилистка...

Моден тренд во 2018 – накит со животински мотиви!

Дизајн на накит 2018! Лавови, змии, птици, бувчиња, лебеди и уште многу други преставници на животинскиот свет, влегуваат во новиот дизајнерски тренд на накитот. Веруваме...

MAJESTIC BERNADET – Уметичко дела на три тркала!

Останувајќи лојален на својот афинитет кон величествените мотори од триесеттите години на минатиот век, Серџ Буено го реставрираше арт-деко моторот и го претвори во...

Торти достојни за музеј!

Вашата замислена идеја за идеална торта најверојатно нема да остане иста откако ќе видите овие совршени торти, кои се достојни за музеј. Толку се...