Еscada 2017. – луксузен квалитет, женственост и рафинирана елеганција!

Еден од најомилените брендови на DivianArts.com е германскиот моден бренд Escada. Со задоволство ви ја прикажуваме пролетната колекција 2017, која дише со рафинирана елеганција,...
video

Понуда за брак во книжарница

Дали Вие ја имате пронајдено личноста со која би сакале да го поминете животот? Дали сте смислиле иновативен начин да ѝ предложите брак? Благодарение...
video

Од желба до гордост | The Bell’s whisky

Приказна која ќе Ви го згрее срцето, обично не оди во рекламен пакет за промоција на алкохолни пијалоци, но ако го погледнете видеото во...

Перо Антиќ и Атланта Хоукс ви посакуваат среќни празници

Како дел од нашите прилози за претстојните празници ја ставаме и оваа објава. Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ како дел од новогодишното видео на Атланта...
video

Нова соработка на Stella McCartney и Adidas

Британската дизајнерка Stella McCartney е позната по својата соработка со спортскиот бренд Adidas, редовно дизајнирајќи колекции, како и по опремата на британската репрезентација на...
video

Вистинските жени не се совршени

Жените постојано тежнеат кон совршенство и перфекција. Посакуваат изглед како девојките од насловните страници; совршено тело и совршен лик. Но дали тоа навистина постои?...

Радостa на живеењето

The Holstee Manifesto: Lifecycle Video e краток филм за прослава на различностите, на дружењето, на убавината на живеењето, на споделеното искуство. Живејте го животот страсно,...
video

Среќен Амстердам | Betty Gaiss

  „Патувања. Сигурна сум дека сум сакала да патувам уште пред да дојдам на овој свет. Родена во Русија, живев во Македонија одреден период од...
video

Велосипед што создава музика

Сè околу нас создава некаков звук, а секој звук сам по себе е мелодија. Композиторот Johnnyrandom бил заљубен во својот велосипед уште од дете....

Supercalifragilisticexpialidocious

Да, да, убаво прочитавте! Зборот од насловот е веројатно најкомплицираниот англиски збор кој е некогаш измислен, но постои во речникот. Без сомнеж, и најстручните...
video

Добредојдовте во Доха

Краткото видео насловено “Welcome to Doha” нè носи на спектакуларно патување низ главниот град на Катар, Доха, лоциран на Арапскиот Полуостров. Пустинските терени, гостопримливото...
video

10 забранети книги

„Книгите што светот ги нарекува неморални се истите оние книги кои укажуваат на срамот на истиот тој свет.“ - Оскар Вајлд Од бизарни до духовити -...
video

Louis Vuitton | Машки очила за сонце

Новата машка колекција очила за сонце за пролет/лето 2013 од Louis Vuitton е прикажана со краткометражен филм наречен „Зад објективот“ режиран од KT AULETA....

Најдобрата бит бокс изведба на Hit The Road Jack

Вахтанг Каландадзе e дечкото кој ја потресе цела Европа со неговата способност да произведува разни видови на звуци преку неговиот глас. Тој моментално е...
video

Танц со јас како бебе | Evian water

Сте се запрашале некогаш како другите Ве гледаат, а како се гледате самите Вие? Дали Ви е здодевно само да се чувствувате млади, а...
video

M.I.A дизајнира за Versus Versace

Кратко видео за соработката на M.I.A и Versus Versace, како интересен спој на модата и музиката. Капсулната колекција е веќе достапна во продавниците.