video

Pawdele – Digging in the Deep

Пародија на големиот хит на Adele "Rolling in the Deep". Фантастично видео, според некои оценето и како подобро од оригиналот. Што мислите?
video

Животот е сепак убав!

Од безбедносните камери најчесто ги прикажуваат најлошите работи, но за промена да пробаме да ги погледнеме овие снимки од еден поразличен агол. Светот сепак...
video

Зафатете се со живеење

Во пресрет на уште едно сончево и разиграно лето, на многумина омиленото годишно време, вреди да се потсетиме зошто летото важи за највозбудливата четвртина...
video

Насмевка

Насмевката е најмоќното оружје, најубавата крива линија, најскапоцениот украс на човековиот лик. Низ победа или пораз, насмевката никогаш и ништо не смее да ја...
video

Supercalifragilisticexpialidocious

Да, да...убаво прочитавте! Зборот од насловот е веројатно најкомплицираниот англиски збор кој е некогаш измислен, но постои во речникот. Без сомнеж, и најстручните лингвисти...
video

Florence + The Machine | ,,Spectrum”

,,Spectrum’ е најновото музичко видео кое англискиот поп бенд Florence + the Machine им го подари на своите обожаватели. По петте видео екранизации кои...
video

Фудбал на холивудски начин

Ако сте верни уживачи во магијата на фудбалот, тогаш потполно ви е позната еуфоријата која ја создава секој успешен шут кон мрежата, френетичните врисоци...
video

Коктел жонглер мајстор

Подготовката на коктелите може да биде интересна игра и шоу за гостите. Погледнете го Alexander Shtifanov, еден од учесниците на украинското "Талент Шоу" како...
video

Од љубов до бинго

837 фотографии, спакувани во едноминутно видео раскажуваат цела животна приказна. Деликатниот креативен процес вклучувал внимателна селекција од повеќе од 5 илјади фотографии на Getty...
video

Бакнеж

Една преубава девојка во паркот, и двајца културни џентлмени кои се обидуваат да го освојат нејзиниот прв бакнеж. Ви звучи познато, клише и предвидливо?...
video

Си беше еднаш…

Приказна која ќе ви го одземе здивот. Во неа, бебиња мајмунчиња изгубени низ застрашувачките дрвја, вештерка, крокодили, тигар, ,,попотамус’’ и еден лав, како и...
video

И сѐ беше во ред

Велат, кога срцето ти е скршено, не постои нешто кое можеш да го направиш...Но,грешат! Кога светот во кој се живее не соодветствува на желбите...
video

Прада терапија од Роман Полански

На Канскиот филмски фестивал 2012 беше промовиран и триминутен филм "Терапија" режиран од реноминираниот режисер Роман Полански за модниот бренд "Прада". Глумат преубавата холивудска...
video

Мали задоволства

Си беше еднаш, во една далечна земја, младо момче, кое живееше многу поинаку од останатите во денешницата. Неговото име беше Ефтихиj. Сѐ течеше мирно...
video

Креативно уништување

Данското телевизиско шоу ,,Dumt & Farligt'', ја третира глупоста, опасноста, и нескротливата жед на човекот за уништување на монотоната хармонија. Во процесот на создавање...
video

Убавината на секундата

Во конкуренција на поголемата долгорочност, сочинета од минути, часови, денови, месеци, години, честопати на секундата се гледа како на екстремно кус период, фактичка неможност...