Фејсбук его | Екарт Тол

,,Престанете да се дефинирате себеси – вам или на другите. Нема да умрете. Ќе почнете да живеете. И не грижете се за тоа како...
video

Black Mass | Криминалот на бостонските улици

Дали би можеле да го замислите Џони Деп како негативец? Иако се привикнавме на сите можни трансформации на кои овој актерски великан ни се претстави...
video

Porsche Mission E | Моќникот од иднината

Првиот електронски спортски автомобил од Порше. Зарем има место за сомнеж? Porsche Mission E беше претставен на IAA од Francfort. Автомобилот ни носи ново време,...
video

111 избрани моменти од едно патување

Францускиот режисер и фотограф Максимилиен Франко, преку неговиот објектив нѝ прикажува 111 избрани моменти од неговото соло патување низ Калифорнија, Мексико и Колумбија. Без...

(Видео) Патот околу светот за само 5 минути !

Желбата да се пропатува целиот свет кај сите е огромна но, ретко кој живее за да патува ( а притоа и од тоа да...
video

Прошетка низ Порто

Кратко видео кое за миг ќе ве одведе во еден од најромантичните градови во светот. Порто е втор по големина град во преубавата Португалија. Романтичното...

Три французинки со идеален акустичен микс за ова лето

Комбинацијата два извондредни вокали и едно виолончело со три преубави Французинки носи рецепт за совршено музичко трио. Lucie, Elisa и Juliette ( или L. E....
video

Кратка историја на превозот

Од самиот почеток на човештвото, човекот е во движење. Добар дел од животот го поминуваме во патување од едно во друго место, без разлика...
video

Лето во Калифорнија

Има ли нешто поубаво од лето во секогаш сончевата Калифорнија? Песочни плажи, палми, син океан, сурфање и многу авантури. Токму прекрасниот брег на оваа...
video

Танц во Цирих

Фотографот Tristan Pope е автор на краткото видео во кое неколку танчери танцуваат низ различни делови од Цирих. Нивните движења го следат ритамот на...
video

Одлична акустична верзија на “Beat It”

Слушнете ја легендарната песна на Мајкл Џексон "Beat It", во една сосема нова, акустична верзија. Гитаристот Miguel Rivera за своето дело вели: „Сакав да...
video

Ново од McDonald’s – McBike

McBike е нов, иновативен изум за носење на храната од McDonald's ако сте со велосипед. Одличен и едноставен дизајн со уште поубава реализација. Во време...
video

Еден танц на 100 различни места

Погледнете како Matt Bray ќе ве одведе на прекрасно патување низ 100 различни локации, надополнето со импресивни движења и одлична музика, и сето тоа за...
video

Емотивните моменти во цртаните на Pixar

Во очекување на најновото филмско остварување на компанијата Pixar- анимираниот филм "Inside Out" во кој главните ликови се емоции, Lindsay McCutcheon направи видео од...
video

Оркестар од само еден музичар

Ben Mortiff од Јоркшир е автор на ова фантастично изработено видео во продолжение. Имено, со помош на компјутерска технологија и неговиот огромен талент за музика,...
video

Како да нацрташ 3D Red Bull лименка

https://www.youtube.com/watch?v=PZGEjDjQCVw Комбинирана техника. Материјалите кои се користат: Pastell хартија: светло сива боја. H graphit молив (Derwent) Watercolour. Маркери: Letraset PROMARKER Црна и бела јаглен молив. Бела гел пенкало. Греј Stabilo маркер 0,4. Црното Фабер...