Sирнете во една од најлуксузите вили на светот!

Луксузните вили во Al Barari дел од Дубаи, веројатно се едни од најспектакуларните резиденции во светот - една од нив сега е достапна за...

TK Base | Едукативен македонски YouTube профил

https://www.youtube.com/watch?v=M5AbumtXJkQ Повеќе од задоволство ни е да Ви претставиме еден уникатен македонски YouTube профил, наречен TK Base, кој прави едукативни видеа за секојдневните работи кои...

Најновиот спот од Sia ја буди магијата на Божиќ

https://www.youtube.com/watch?v=V3EYjVPRClU Баш кога започнавме да се прашуваме кога ќе се објави музичко видео од некоја од нумерите на најновиот божиќен албум на Sia, излезе спотот на...

Љубовна приказна на двата бренда Harrods и Dolce & Gabbana!

Во периодот од 2 ноември до 28 декември, престижната стоковна куќа Harrods  во Лондон, ќе се трансформира во празничниот дух на Италија. Dolce & Gabbana...

Уникатана кутија за Dom Perignon!

Јапонскиот уметник и дизајнер Токјуин Јошиока соработуваше со познатиот бренд Dom Perignon за да создаде две шишиња со ограничено издание ... Јошиока е познат по...

Документарен филм за животот на Lady Gagа!

Lady Gaga минатата година го објави албумот Joanne, кој ја воодушеви публиката. Албумот е сосема различен од Lady Gagа, на која сме навикнати, всушност, единствената врска е...

Најлуксузна подводна ложа!

Туркањето во тесна подморница или нуркањето, повеќе не се единствениот начин да се доживее морскиот живот во својата вистинска форма и убавина. Ponant Americas,...

Нова верзија на серијата Династија!

Првиот трејлер на новата верзија на култната серија Династија. Римејкот на ултра-популарната серiја од 80-тите, доби модерен и современ пресврт, а ние ви ги претставуваме...

”Ni Tú Ni Yo”новиот хит на Jennifer Lopez!

Jennifer Lopez одлучи да ги искористи сите предности на љубовта која владее за песните на шпански јазик, така да за ова лето подготви прекрасни песни...

IKEA рецепти | Готвењето не било никогаш полесно

Едноставно и со вкус. Готвиме со IKEA! https://www.youtube.com/watch?v=KyOI7FI6DJ4 Кога станува збор за шведскиот бренд, убавината во живеењето е едноставноста. Иако IKEA не го следи потполно ова правило...

Пијанист го изненади жирито со своето шоу на “Britain’s got talent”

Николас Брајант е 33-годишен Британец кој работи како менаџер за клиенти во финансиска установа, но исто така е и пијанист. Неговиот настап на шоуто...

Како да летате во воздухот – базен со стаклено дно!

Овој базен со стаклено дно се наоѓа во Хјустон, во новоотворениот луксузен комплекс на згради Market Square Tower. Новата станбена зграда има базен наречен "sky pool" заради...

Alike | Живот во боја

Краток анимиран филм за тоа колку е важно да си ги оствариме нашите желби. https://www.youtube.com/watch?v=kQjtK32mGJQ Модерното општество секојдневно ни наметнува рутина, живеење по шаблон, без критичко...

Волшебниот имот “Neverland”на Мајкл Џексон се продава!

“Neverland” имотот на на Мајкл Џексон се продава. Своевремено беше проценет на 100 милиони долари, а сега оваа куќа и комплетниот ранч, може да...

Најскапите слушалки на светот чинат 110 000 евра!

Слушалките Focal Utopia by Tournaire навистина ветуваат најдобра музика за вашите уши. Цената на овој модел изнесува 100 000 евра, а со додатната опрема од...

Новата кампања на H&M со The Atomics!

H&M Loves Coachella во 2017. изгледа подобро од било кога! Најновата кампања за 2017 е лансирана, а алтернативниот поп бенд The Atomics се главни...