Замок препуштен на времето | Martin Vaissie

Martin Vaissie е француски уметник во основа дизајнер, но љубител на напуштени места, сведоци за културата и архитектурата, соодветни места како магични царства за...

Во чудесниот дом на една уметница

Многу нешта во овој прекрасен шпански ентериер го промовираат творечкиот процес: пријатната дневна соба со библиотека и камин, високите тавани со галерија на второ...
video

Грандиозниот Рим | Boscolo Palace Roma

Чекорејќи по Виа Венето, најелегантната и најмонденската улица во италијанската метропола, не може, а да не го здогледате Boscolo Palace Roma - неверојатен хотел...

Книжарница во катедрала | Broerenkerk, Амстердам

Во внатрешноста на Broerenkerk, позната катедрала којашто е лоцирана во Zwolle, Amsterdam ќе наидете на вистинско изненадување - заедно со елегантниот готски ентериер на...

Генијално решение во 17 м2

Интригантно станбено гнездо на повеќе нивоа, со две скалила, спална соба, бања со туш, целосно екипирана кујна, канцеларија, орман, дневна соба/гостинска спална и трпезарија...

Шарен дом со радосна атмосфера

Прекрасен колоритен дом, разигран и исполнет со многу различни бои, дезени и текстури, во кој радосната атмосфера е секојдневие, бидејќи секој поглед кон некое...
video

The Favela Painting Project | Со малку боја до голема промена

The Favela Painting Project започнал во 2005та година кога холандските артисти познати како Haas&Hahn снимале видео за хип хоп културата во Рио де Женеиро....

Чудесна шумска куќичка

Ви претставуваме чудесна куќичка која е сместена сред шума, опколена со раскошна природа и неверојатни пејзажи кои крадат воздишки, а и самата таа, со...

Пријатен дом со сини акценти

Тиркизно сина, индиго сина, маринско сина или тегет – фасцинацијата од сината, како ретко каде освојува во овој пријатен дом, исполнет со многу варијации...

Цветен дизајнерски дом

Нежен, софистициран и романтичен, со префинета дамска нота, цветни мотиви и традиционален класичен стил во уредувањето – вака изгледа домот на Lillian August, американската...

Бел дом од соништата

Доколку сте вљубеници во белите ентериери, тогаш овој прекрасен дом дефинитивно ќе ве маѓепса и освои со својата снежно бела убавина. Пријатна мала куќичка...
video

Чудесна приказна во Лондон | The Ampersand Hotel

Сместен е во срцето на Лондон, на одлична локација, близу познатите музеи и галерии во строгиот центар на англиската престолнина, и е фасцинантно место кое...

Плетки инспирирани од архитектура

Лондонскиот бренд за облека Chinti and Parker и креативното студио Patternity се здружија во интересен проект со кој беа создадени плетки инспирирани од архитектурата, односно...

Фантазија во Прованса | Le Mas De La Rose

Со опојниот мирис на лаванда кој неодоливо се шири низ далечината, Прованса е магично место на југот од Франција, пред чија божествена убавина не...

Mecanoo Library | Бирмингем, Англија

Со оваа прекрасна зграда како архитектонско достигнување, градот Бирмингем станува познат по тоа што ја поседува една од најголемите европски библиотеки, освен фактот што...

Лежерен дом во светли тонови

Ви претставуваме одлично дизајниран дом, во кој лежерноста, комфорот и релаксираниот амбиент се ставени во преден план, но не изостанува ниту естетската компонента, со...