Модна колиба на Алпите

Во туристичките каталози, за новата француска колиба ,,Chalet iGloo'' ќе прочитате дека важи за едно од најубаво стилизираните, но и најкреативните места на Алпите....

Шик викендичка со топол амбиент

Таков бил случајот и со нејзините сопственици, кои во неа препознале идеално катче за уживање во убавините на природата. Ана и Кристофер негуваат страст...
video

Чудесна идила во Швајцарија

Волшебни планински видици, раскошна природа и езерско синило кои мамат воздишки – нема сомнeж дека ова е една од најживописните локации во светот. Се...

Куќа полна со изненадувања

Биро во претсобјето и софа во трпезаријата – ништо во оваа куќа не е вообичаено и очекувано! Фасадата од бели тули и трпезариската маса...

Планинска куќа со рустична убавина

Сте сонувале ли некогаш за идилична куќа на планина, во која комплетно ќе им се препуштите на миговите на слобода, уживајќи во малите задоволства...

Приватниот рај на Скарлет Јохансон

Популарната американска актерка, Скарлет Јохансон, од неодамна е сопственичка на нова летна куќа во Хамптон, чија вредност се проценува на 2.2 милиони долари. Новиот дом...

Средновековна бајка во Италија

Какво неверојатно место! Некогаш прекрасен италијански средновековен дворец, а денес автентичен хотел кој им ја раскажува древната бајка на своите посетители, искусувајќи ги романтичноста...

Урбана приказна | Vennesla Library

Составена од библиотека, кафуле, места за состанување и административни области кои ја поврзуваат постоечката градба со центарот за учење: Vennesla Library во Норвешка има...

Снежна идила на Алпите | SHL Lodge

Шармантна дрвена куќичка која гостопримливо дочекува со топлина и комфор, а снежна идила на дофат од неа, неодоливо канејќи на уживање во студот надвор....

Најлуксузните хотели во светот

Ноќевање во еден од овие хотели чини вистинско богатство – тие се ремек дела на архитектурата, со грандиозна градба и раскошни ентериери, опсипани со...

Дом од соништата за 2014 година

Традиционално, секоја година американските магазини за архитектура и ентериер ги избираат ,,куќата на годината’’ или ,,ентериерот на годината’’, прикажувајќи ги на тој начин најголемите...

Колиба за совршено бегство

Затскриена во живописно планинско опкружување, со спектакуларни глетки на идиличните снежни пејзажи, оваа неверојатна дизајнерска колиба е место за совршено бегство, далеку од метежот...

Прекрасна мала викендичка

Да заспиваат гледајќи ги ѕвездите, а да се будат гледајќи го снегот: тоа бил сонот на сопствениците на оваа неодоливо убава викендичка на планина....
video

Планинска снежна оаза | El Lodge

Зимска идила од соништата: топла и хармонично уредена планинска оаза, од која воздишки крадат фасцинантните глетки на снежните падини и прекрасните бели пејзажи. ,,El...

Чудесна дизајнерска колиба

Tопло дочекувајќи во рустично уредениот ентериер полн со убави детали, оваа чудесна колиба ги открива видиците на идиличното езерско опкружување. Сместена е на извонредна...

Мини замок со елегантен ентериер

Сместена во идилично снежно предградие на Стокхолм, оваа величенствена куќа воодушевува уште однадвор, со импресивната градба на четири ката и впечатливата фасада со многубројни...