Првата генерација на Mitsuoka Galue

Mitsuoka Galue се здоби со својата слава преку двете серии на автомобили, кои се базираат на повеќето од јапонските и американските традиционални типови. Продукцијата на Mitsuoka Galue започна во 1996. Првата...

Oldtimer календар | Mirko Frank

Доаѓа Нова година, нови 12 месеци, нови календари. Еве една серија фотографии за календар, направена од фотографот Mirko Frank. 12 прекрасни автомобили, 12 прекрасни...

Заводникот Bugatti

Овој „луд Французин“ сигурно знае да се погрижи добро за луѓето со стил. Независно дали сте фан на ретро, или модерните автомобили,  Bugatti нуди...

Авантурите на малите автомобили

Младиот шведски фотограф Kim Leuenberger  направи навистина интересна серија на фотографии наречена “Traveling Cars Adventures”. Во оваа серија се поставени сцени на мали модели на стари...

Уметнички дизајн на автомобил | Twizy

Доколку сте љубители на уметноста и автомобилите, тогаш сигурно ќе ви се допадне инвентивниот дизајн со кој холандскиот уметник Jacques Tange го осмисли необичниот...
video

Има еден Volkswagen за сите нас

„Woofwagen“ е нова рекламна кампања на Volkswagen, креирана од страна на агенцијата „Аdam&eveDDB“ со седиште во Лондон. Како што сугерира името, таа е насочена...
video

Реклама на Mercedes-Benz | Кокошка која танцува

Mercedes-Benz ја претстави новата реклама каде што на креативен начин е претставена стабилноста на нивните автомобили. „Magic Body Control“ соодветно доловена преку танц на...

Препознатливи автомобили од филмовите

Автомобилите и филмовите, постојано испреплетени, во постојана борба за надмоќ, иновација, привлекување на свои обожаватели, освојување на страста на возачите и гледачите. Но и...

Ауди А3 | Перфекција во движење

Новиот А3 нуди иновативна технологија и ултрамодерен дизајн. Ултра лесната технологија на Ауди овозможи да се намали тежината на атрактивниот автомобил - во споредба со...
video

Mercedes-Benz A-Class 2013

Погледнете како од чист лист за цртање, се создаваше моментално најатрактивниот компактен автомобил во светот.

1970 Pontiac Firebird

Pontiac Firebird - автомобил кој е произведуван од страна на General Motors од 1967 до 2002. Втората генерација на Pontiac Firebird  беше одложена до 26 Февруари...
video

Седмата генерација на VW Golf

Седмата генерација на Volkswagen Golf конечно беше официјално промовирана во Берлин, објавени се и првите фотографии и видео од новиот модел на популарниот автомобил....

Lit C-1 | Грациозен мопед – автомобил

Lit Motors е компанија која се наоѓа близу Сан Франциско, на чело со индустрискиот/автомобилски дизајнер Daniel Kim. Тој и неговиот тим создадоа уникатно возило,...

Новата BMW Серија 3

Новата BMW Серија 3 Седан систематски ја продолжува традицијата за дизајн и карактеристики на брендот BMW. Спортско-елегантната надворешност создава ефект кој доаѓа од еден...
video

Новата реклама за Skoda Yeti со Xzibit

Xzibit создаде успешна реклама за Шкода. Никогаш не би претпоставиле дека Шкода ќе го направи овој потег. Во секој случај, одлична реклама. Браво!

Ретро автомобили | Andreas M. Wiese

Andreas M. Wiese е германски сликар кој изработи серија на интересни слики во ретро стил, каде автомобилот има централно место.Овие слики се масло на платно...