Фордовиот мустанг – миленик на дамите

Според најновите статистички податоци, мустангот на Форд е најпродаваниот спортски автомобил во светот, а исто така и најбараниот спортски автомобил меѓу девојките  во САД. Во...

“Immortus”-првиот спортски автомобил кој се движи на соларна енергија

"IMMORTUS" е првиот дизајниран спортски автомобил кој што се движи на сончева енергија. Тој е  изум на стартап компанијата за производство на електрични возила"EVX"...

10 Автомобили кои доаѓаат, по кои ќе го изгубите умот!

Со текот на годините, технологија и дизајнот на автомобилите поминаа долг пат. Овие, претстојните автомобили, се побрзи и богатати од било кога. Дизајнот е...

Новото Renault Alpina “AS1”

Рено, не ја крие својата намерата да го оживее првиот модел концепт, на брендот Aplina. Верзијата на производство на моделот ќе биде тркачки  двосед,...

Астон Мартин и Валентино здружени

Луксузните брендови Астон Мартин и Валентино, ги здружија силите за претстојниот „Cash & Rocket“ саем, за да  го создадат единствениот V12 „Vanquish Volante“ автомобил, со маскирни бои и...

За сите љубители на моторите|”Game Over Cycles Batman”

Ви го претставуваме моторот кој е вистинско ремек дело на дизајнот и механиката, а секој вистински љубител на моторите би бил вистински среќен да...

Неверојатниот концепт С на Lamborghini оди на аукција

Во 2005 година, Lamborghini претстави еднократен „Concept S“, концепт автомобил, врз основа на Gallardo и дизајниран од страна на Лук Донкерволк. Но, тоа беше...

Aвтомобилот на иднината | Mercedes-Benz F015

Ви го претставуваме новиот модел на Mercedes-Benz, автомобилот на иднината. Ова е прототип кој ни покажува како всушност ќе изгледаат автомобилите на иднината. Минатата...

Casa Maserati | Shopping Center and Lounge Bar

Познатиот италијански луксузен бренд Maserati неодамна го отвори својот "Shopping Center and Lounge Bar" на познатата улица Piazza San Fedele во Милано прв од...

Aston Martin со новиот „ѕвер“ на Гудвуд

Една од главните ѕвезди на Гудвуд фестивалот оваа година беше „вулкан“ на Aston Martin, кој со својот динамичен дизајн ги привлече погледите на публиката. Дизајнот...

„Bollore Bluesummer“ – уметноста на Peugeot и Bollore

Кога моќни компании, како Peugeot и Bollore, ќе си ги здружат силите создаваат еден мини проект кој можеби ќе репрезентира една нација. Новиот „Bollore...

Олдтајмерите повторно заблескаа во Скопје

И оваа година ЕУРОИМПЕКС одржува убава традиција. Жителите на Скопје имаа несекојдневна можност во живо да ги видат возилата на својата младост или пак на младоста на...

Меѓународна изложба со историски возила и големо тест возење на Peugeot

„Еуроимпекс“ Генералниот увозник на Peugeot возила за Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, веќе втора година за ред е домаќин на меѓународна изложба со...

Пристигнува новиот FIAT 550 со Ferrari Motor

Кога ќе се здружат Fiat и Ferrari, секако дека предизвикауваат големи емоции. Шармантниот наследник на легендарното Фиќо со моќниот F136FB и V8 мотор и заштитен...

Škoda superb combi| Комбе само за „шик“ семејства

Основавте семејство и едноставно мора да го замените својот спортски автомобил со здодевен караван? Без грижи, новиот модел на Шкода е тука да Ве...

Новиот Lamborgini SUV во италијанско производство

Иако сеуште не е официјално потврдено сериското производство на новиот Lamborgini SUV-модел, италијанската влада е подготвена финансиски да помогне за производството да се одвива во...