Céline |”Cat-Eye”

Фамозниот облик на очила т.н (Cat-Eye) е несомнено секогаш актуелен и атрактивен за сите оние со префинет моден вкус. Тој всушност и никогаш не...

Колку пораснале луѓето во последните 100 години!

Луѓето во повеќето земји во светот се значително повисоки отколку во минатиот век. Научниците направија студија во која ги анализираа промените во висината на...

Тепихот е детаљ кој има моќ целосно да го трансформира вашиот...

Совршен детаљ за есен и зима со кој можете да го трансформирате вашиот дом е дефинитивно тепихот, парче кое го поврзува целиот простор. Потребно...

Најубави книги на масичка за кафе!

Книгите попознати како coffee-table books - книги на масичка за кафе, од почетокот на новното постоење од 16 век, се непрестајна инспирација за нивните сопственици и...

Хороскоп од 16.10 – 22.10.2017 година!

ОВЕН  Работа Уште една работна недела, но овој пат плодна за вас. Ќе се радувате на подобра деловна позиција или повисок приход. Љубов Партнерот ве поддржува и е...

Најмали земји на светот за кои не сме ни знаеле дека...

Откривме некои сосема нови места за кои никогаш не сме слушнале. Некои од овие места се толку мали што едноставно е неверојатно да помислите дека...

Храна која го намалува ризикот од срцев удар!

1. Овесна каша Богата е со влакна и го намалува нивото на "лош" холестерол. 2. Јагоди, боровинки, капини, малини Овие бобинки го намалуваат и го регулираат крвниот...

Што се случува со вашето тело ако пиете пиво секој ден?

1. Пивото го одржува здравјето на бубрезите. Една чаша пиво дневно, ја намалува веројатноста за појава на болести на бубрезите за околу 40 проценти,...

Актерката Џенифер Лоренс е повторно заштитно лице на Диор!

Актерката Џенифер Лоренс е протагонист во новата кампања 2018 на брендот Диор...Бренд амбасадорката позираше во серија портрети, кои ги фотографираше Брижот Лакомб. Креативниот директор на...

Колекција на мебел за мачки и кучиња од Ikea!

Ах, тој кучешки живот. Целодневно излежување, храната е достапна во редовни интервали, низ населбата гордо и храбро се шетаат со крената глава, а кога...

Есента е идеална за “oversized” слоевито облекување!

Покрај тоа што изгледаат одлично, ние ги сакаме "oversized" комбинациите, бидејќи се многу пријатни и во нив се чувствуваме како во пижами. Клучот за успешно...

Изгубениот континент ZEALANDIA!

Ако прашате некого колку континенти имаме... тие ќе одговорат 6-7...а всушност, вистината е дека имаме нов, осми, тукушто откриен континент, наречен Зеландија. Зеландија е геолошкиот...

Како да комбинирате винтиџ и модерен современ стил во домот!

Оваа куќа се наоѓа во Оксфордшир и несомнено, е мал дел од историскиот рај. Изградена е во 18 век, но без оглед на епохата од...

Убави фотографии од Њујорк!

Фотографот Тобиас Гулдстранд, ги направи овие извонредни фотографии од личното искуство во Њујорк, претставено од неколку агли. Од магичниот лавиринт на големата централна станица, преку...

Нова колекција Blugirl за есен-зима 2017 година!

Blumarine ја објави својата нова кампања со линијата Blugirl за есен-зима 2017 година, со младата ѕвезда Robin Van Halteren, која е во фокусот на вниманието...

Градинка од детските соништа во Фукуока, Јапонија

Архитектот Emmanuelle Moureaux дизајнираше градинка од сите детски соништа. Сместена во јапонскиот град Фукуока, оваа градинка има карактеристична фасада чија специфичност ја надокнадуваат 63 дрвени штици...