Одлични празнични подароци инспирирани од хороскопот

Дали знаете некој кој своето постоење и значењето на животот ги темели врз хороскопот и сакате да го изненадите со убав божиќен подарок? Доколку...

Прогресија на адолесценцијата преку фотографии на Petra Collins

Petra Collins ја публикуваше нејзината приказна преку серијал на фотографии кои ја документираат нејзината адолесценција преку ерата на фотошоп и социјалните мрежи. Со фотографиите младата...

Најубаво украсени хотели за време на новогодишните празници!

Ви ги прикажуваме најубавите украсени хотелски  лобија во светот. Со цел на своите гости за време не новогодишните празници да им го направат престојот поудобен...

5 декоративни трендови во 2018 година!

Да, белите ѕидови се безвременски, но ако сте се замориле од вашиот бел ентериер, можеби е време да смените, со многу потемни бои и...

Најновите убавици на Sophia Webster!

Модната дизајнерка Sofia Webster е позната по креирање на чевли  и модни додатоци, но и по својата голема љубов кон танцот. Нејзината последна креација...

Турбан – моден додаток за елегантен новогодишен изглед!

Од Грејс Кели, преку Кејт Мос и Џенифер Лопез до Ријана, многу дами одлучија да го зачинат нивниот изглед со турбани. Турбанот е мал...

Топ 10 – подароци за вашите дами!

Во ова време од годината, кога сите ние купуваме новогодишни подароци, се соочуваме со предизвикот - избор на совршен подарок за личноста што ја...

Креирајте ваши цртани ликови со Adobe Animate

Бобан Крстев, Adobe инструктор во Семос Едукација, споделува детали за новиот курс Adobe Animate СС кој неделава ќе стартува со првата група. Ќе ни...

Премиерата на копродукцијата „Скршено“ за отворање на фестивалот на филмската монтажа

Со задоволство Ве покануваме на отворањето на Меѓународниот фестивал на филмската монтажа „Синематик“ во четврток (14.12.) во 20 часот во киното „Милениум“. Фестивалот го...

Со соодветна нега, божиќната ѕвезда може да преживее до следните празници!

Божиќната ѕвезда заедно со елката , се едни од најзначајните новогодишно - празнични украси. Со соодветна нега, ова прекрасно растение може да трае и...

Фотографии на Мерилин Монро изложени во Париз!

Овие фотографии од талентираната американска глумица, пејачка и модел Мерилин Монро, за прв пат се изложени во јавноста и тоа во париската галерија, Galerie de...

Иконското контроверзно наследство на Calvin Klein

Првата книга на светски познатиот дизајнер, Калвин Клајн содржи контроверзна збирка на фотографии која ја слават неговата професионална ера. Фотографиите кои ја создадоа репутацијата...

Како правилно се јаде во јапонските ресторани?

Дали и вие ја обожувате јапонската храна како нас? Ние ќе ви посочиме неколку основни правила кои треба да се почитуваат за потполно уживање во...

10 најатрактивни ламби и лустери!

Како да се најде идеално осветлување, практично е грижа во секој дом. Изборот на соодветната ламба, покрај нејзината функционалност, мора да исполни уште еден...

Мозаик во кујната е суптилен и богат декор во секоја смисла!

Вашата кујна е најверојатно најзафатеното место во куќата ... Толку многу работи се случуваат во кујната, од подготовка на храна, собирање на семејството и пријателите...

Црвена боја како избор за дочек на новата 2018 година!

Новата година е на самиот праг и сите ние веќе размислуваме околу изборот на гардеробата што ќе ја облечеме за оваа пригода. Да заблескате...