автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

915 ОБЈАВИ 1 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

‪#‎This_Generation‬ постери | Ajit Johnson

‪#‎This_Generation‬ постери. Постери кој ја опишуваат новата младина. Автор - Ajit Johnson  

Бело, кежуал и колоритно за оваа сезона

Секоја девојка сака, кога под прстите ќе ја почувствува убавата, фина ткаенина. Вистинско уживање е кога фустанот е од свила, тантела или органдин.   Белата боја Оваа...

Главни трендови за сезоната пролет/лето 2015

Спремете се, пролета брзо ќе дојде, а со неа и новите модни трендови. Ние се потрудивме да издвоиме неколку клучни трендови. Мислиме дека сега...

Како да ја носите кожната јакна оваа пролет

Како температурата расте така и  слоевите на облека ги симнуваме. Но имa едно зимско парче од облеката, кое ќе остане во нашиот гардеробер и...

Како да носите здолниште од тул, а да не изгледа како...

Здолништето од тул навистина, може да изгеда слатко и интересно, но се зависи од тоа како го комбинирате. Овој стил, остана и денес популарен...

Најдобрите модни аксесоари видени низ улиците

 Торбички кои личат на тетрапак, рамни платформи со звездички, металик сандали со крзнени машнички и торбички кои комуницираат со вас.....Модниот караван на модните недели низ...

Мики Стефановски | Cinedays 13th European Film Festival

Денеска наидовиме на еден интересен домашен креативец на Behance.net - неговото име е Мики Стефаноски. Мики се појавува како дел од интересниот дизајн на...

Тизер инспирации на модните дизајнери за пролет|лето

Уметност Воопшто не е тајна дека голем број на дизајнери, инспирацијата за своите колекции ја црпат од уметноста. Богата, повеќесллојна и сестрана каква што е,...

Новата колекција на Kристијан Диор

Kристијан Диор е моден креатор кој ја воведе уметноста во светот на модата. Денес, 50 години по смртта на познатиот француски мајстор, креациите со...

5 светски модни трендови за пролет-лето 2015 година

Секоја сезона, со себе носи нешто ново во модните колекции низ светот, додека пак некои други само ги ревитализираат старите и познати трендови. Оваа...

Уметноста на Демијан Хирст

Британскиот уметник Damien Hirst, роден 1965 год.во Бристол,се прослави со скулптури направени од мртви животни, потопени ви фромалдехид, како би траеле подолго време. Неговата...

Колку навистина чини облеката од модните писти?

Да се биде на лице место на модните недели во светските метрополи, каде што своите најнови колекции ги прикажуваат модните креатори е секогаш возбудливо....

Џеф Кунс со изложба во Париз!

Во Centre Pompidou, музејот на модерната уметност во Париз, во тек е 35 годинишна ретроспективна изложба на американскиот 60 годишен уметник Џеф Кунс. Изложбата ќе трае...

Dries Van Noten – втемелен гламур

Се наоѓаме во модна ера, кога повремената елеганција може да значи носење Nike на опера. Dries Van Noten, нуди уште еден поглед на она...

Нови трендови за оваа сезона

Kратки блузи и маици Трендот на кратките топ маици е наменет само за дамите кои се поносни со својата линија, бидејќи некои изгледаат како обичен...

Модата на улиците во Лондон за време на London Fashion Week

London Fashion week заврши, но да ја погледнеме за час и  модата на улиците во Лондон, за време на модната недела и по неа. Модните дизајнери...