автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

915 ОБЈАВИ 1 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

За 6 часа до потполно нова функционална куќа!

Велат дека Рим не е изграден во еден ден, но оваа куќа е. Поточно, во една четвртина од денот, потребно е само 6 часа...

Популарни дестинации за патување во 2018!

Земјите како што се Италија, Австралија или Тајланд се наоѓаат на речиси сите списоци на препорачани земји за патување и веќе се подразбира дека...

Престижен ресторан во Токио инспириран од пештера!

Можеби сте слушнале за палео, палеолитска диета, која има за цел да ви помогне да изгубите на тежина и да бидете здрави преку менито,...

Четкар за првпат ќе настапи со септет од познати македонски музичари...

Концертната агенција и продукција „3Гонга“ Ве поканува на концертна свирка (Градска сесија бр.8) на македонскиот џез и фанк гитарист Владимир Василевски – Четкар на...

Креативната декорација како централна точка во просторот!

Централната точка, претставува исклучително важен детаљ во секој простор, совршен начин да креирате акценти, да го направите вашиот ентериер посебен и да го истакнете...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Стефанија Шутарова Стефанија Шутарова е аматер чиј предизвик за фотографирање се пејсажите и зајдисонцето. Фотографијата е фотографирана...

Како стаклена градина: Botanist – ресторан во Ванкувер!

Пастелни тонови и изобилство на растенија го исполнуваат овој хотелски ресторан и бар во Ванкувер, кој што го креираше локалното студио Ste Marie, по...

BMW 2021 INEXT може да ја добие ознаката I9!

Германскиот BMW на големо го претставува својот 2021 i Next, речиси 18 месеци наназад, но досега вешто избегнуваше да потврди кога моделот ќе биде прозведен...Сепак, неодамнешните...

Топ 3 трендови во дизајнот на ентериер за 2018 година!

Ви ги претставуваме 3 главни и пред се едноставни трендови за внатрешното декорирање на домот, кое ќе провладува во 2018 година. Ние веќе влеговме...

Колку се ефикасни додатоците во исхраната пред вежбање?

  Докажана храна пред вежбање, до сега беа банани, јаболки и путер од кикирики, но сега сите одеднаш зборуваат за додатоци во исхраната пред вежбањето...

Куќата од соништата се наоѓа во Канада!

Изградена во 1987 година, во близина на бујна зелена шума во предградето на Ванкувер, овој прекрасен имот може да биде сон за оние кои...

Неколку цитати од Толкин!

  Како да станете "господар" на својот живот ... Џон Роналд Рјуел Толкин (3 јануари 1892 - 2 септември 1973) е англиски писател, автор на „Хобитот“ (The Hobbit)...

Блуза од Zara…која ја носат познатите личности!

На шпанскиот гигант повторно му успеа да ги освои познатите личности, модни блогерки и нас. Неисцрпен извор на интересна облека, кој никогаш не била...

Ремек дела од стари ЦД-а!

Не брзајте со фрлање стари ЦД-а. Од нив можете да направите вистински ремек-дела! Сите во домот или канцеларијата имате непотребни ЦД-а - скршени, изгребани или...

Мало поткровје со исклучителен дизајн!

Мало поткровје со исклучителен дизајн! Сопственикот, познат канадски дизајнер Џејми Александер дознал дека неговата мансарда била механичка работилница во која работниците произведувале муниција за време...

Футуристички транспарентни капсули ќе ги менуваат лифтовите!

Архитектонската компанија Oiio, предложи радикална нова транспортна форма за Лос Анџелес, која се состои од кабини во форма на меурчи, со база на тркала...