автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

915 ОБЈАВИ 1 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Топ атракции кои мора да ги посетите во Сиднеј!

Sydney Opera Не постои турист кој го посетил Sydney, a не ја посетил Sydney Opera која е најпознат симбол на овој град. Изградена е во 1973 година,...

Најубави 10 градови кои се наоѓаат на острови!

Градовите постојат со илјадници години - тие толку многу еволуирале од античките времиња, следејќи ги трендовите и технолошкиот развој,  и денес, ги сметаме за...

5 начини како вашиот мал стан да изгледа поголем!

Се повеќе луѓе живеат во мали станови, како што се студио станови или станови со една спална соба. Недостатокот на простор, можете со вашата...

Прекрасен стан во Mayfair Лондон!

  Лондонскиот Mayfair е познат по својата елеганција и луксуз ... Овде ќе ги најдете најдобрите лондонски ресторани, хотели и традиционални пабови, славни кројачи и дизајнерски бутици...

Дизајн на ентериер – работа од соништата за младите креативци

Дали поседувате извонредно чувство за комбинирање на различни нешта? Дали сте креативни, со уметнички афинитети и сакате вашата кариера да ја развиете во оваа...

Кулинарска работилница, Design Thinkng & Jumping Clay… и оваа недела очекувајте...

Social Sunday Video Оваа седмица во Public Room 17.01. - 16.02. // „Само сенка на она што доаѓа" - Самостојна изложба на Тони Попов Ако сеуште не...

Севиља: Вила со традиционален луксуз како од соништата!

Ако некогаш сте сонувале да се преселите во Шпанија засекокаш, овој имот во Севиља мора да биде на вашата листа ( се разбира под...

Париските уметници го отфрлија споменикот на Jeff Koons!

  Париските уметници и сопственици на галерии напишаа отворено писмо против исталирањето на скулптурата од Џеф Кунс, опишувајќи го споменикот како "шокантен и не добрeдојден". Американскиот...

Успешно клонирани мајмуни Hua Hua и Zhong Zhong во Кина!

Мајмуните успешно се клонирани во Кина, но можеби нема да ви се допадне  зошто... Новородените мајмуни, кои во моментов се само срамежливи на два месеци,...

Номинации за доделување на овогодишните награди Oskar!

Номинациите за 90-те Оscar филмски награди во 24 категории, се претставени на интернет по вторпат и тоа во живо по пат на live stream. Така,...

Концерт на групата Морал заедно со пријателите

Во недела на 28 јануари, со почеток во 21 часот во ноќниот клуб „Станица 26“ во организација на „3Гонга“ концерт ќе одржи групата „Морал“....

Рафинирана елеганција со рустикални елемнти!

  Можеби преферирате живот во голем град, но, луксузниот ентериер на оваа куќа во предградието на Атланта, нема да ве остави рамнодушни. Комбинацијата од дрво и...

Norwegian Bliss – масивен крузер со поинаква забава!

  Ако некогаш сте биле на крстарење, тогаш знаете дека целото патување се врти околу дестинацијата ... Се разбира, некои крузери ветуваат незаборавно искуство и ниво...

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

Денес многу млади стекнуваат основни или дополнителни компјутерски вештини преку завршени обуки, тренинзи и курсеви. Ваквото неформално образование е од голема корист за сите...

Во третата седмица од јануари…Public Room

9.-19.01. // 10:00 - Winter Fun with Jumping Clay Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава! facebook event link Апликација за пријавување. 09.-19.01. // 10:00 - Курс...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Николија Колевска Николија Колевска е аматер кој се стреми кон професионализам. Нејзин најголем предизвик е да...