автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

569 ОБЈАВИ 1 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Робот кој ги носи вашите работи од продавница до домот!

Дали понекогаш сте посакале супердроидите од Војна на sвездте да се реалност? Мулти-функционалниот R2-D2, да ви поправи се што е потребно и да ги...

Најпродаваниот производ на IKEA досега!

IKEA е етаблиран бренд во светот на дизајнот, но се уште и успева да биде практична со популарни цени. Со повеќе од 300-тини продавници...

Giethoorn, Холандско волшебно село без ниту еден пат!

Ако некогаш сте размислувале за живот на село како во бајка, тогаш посетете го Giethoorn, попознато каko Холандска Венеција, кое настанало во далечната 1230...

Се продава најскапиот стан во Монако!

Во бизнисот на луксузни недвижнини, последниве години веќе нема граници. Оваа највисока категорија на луксузни станови е претежно во Монако, каде што највисоката зграда...

Најскапиот стан во Лондон со 24 каратен плафон!

Овој скап стан се изјнајмува за околку 120.000 евра месечно. Апартманот се наоѓа во ексклузивниот Chelsea, а направен е во некогашната викторијанска болница. Станот има...

Француска куќа на село, која повикува на уживање во преубав амбиент!

Oваа елегантна куќа во Франција од 50-тите години, реновирана е од дизајнерката на ентериери Sara Lavoine, која создаде преубаво изненадување! Силни бои, важни детали и...

Прекрасното куче Shiba Inu како инспирација!

Јапонскиот дизајнер Tetsuya Iseda по завршениот факултет за керамика, започнал со креирање на керамички фигури. Почнал да создава различни облици на керамика инспириран од различни...

Часовник кој го покажува времето со мирис!

Германецот Patrick Palcic кеираше часовник под името "Es Liegt was in Der Luft", што во превод значи "Нешто во воздухот", и понуди алтернативен начин...

Нов тренд – разиграни и обоени sидови!

Sидови насликани како уметнички платна со различни методи, се популарни и во тренд. Методи има многу, од тие кои се насликани до половина sид,...

David Hockney со ретроспективна изложба во “Tate Britain”!

Сликарот David Hockney, во една прилика кажал - "Мислам дека е многу добар совет, да верувате единствено во тоа што уметникот го создава, многу...

Airselfie – мала летечка камера контролирана преку smartphon!

Фотографирањето од високо во етерот, веќе не е ексклузивно резервирано само за филмските екипи кои тоа го прават со помош на дронови, благодарејќи на...

Необична триаголна куќа во Јапонија!

Сите ја знаеме поговорката: "Не судете за книгата според кориците". Истото важи и за куќите, посебно за овој чуден, тесен дом во Јапонија! Оваа куќа ја...

Најдобри светски дестинации за љубителите на животни!

Доколку сте голем љубител на животни, овие 7 светски дестинации се како создадени за вас! НАИРОБИ, КЕНИЈА Сте се запрашале ли некогаш, како би било да...

Маски за спиење со очи од култните светски познати портрети!

Како дел од овогодишното меѓународно доделување на наградата од студиото Rijksstudio, графичкиот дизајнер од Белорусија се претстави со - маски за спиење со очи...

7 едноставни вежби како да ја подобрите меморијата!

Разни серуми за кожа и козметички третмани се препорачуваат секој ден во борбата против стареењето. Но, постои и подобар начин (според Gary Small, директор...

“Kammerspiel”- повеќенаменско парче мебел!

Ова големо парче мебел нуди место за спиење, јадење и работа, а го дизајнираше Nils Holger Moormann за оние кои живеат во микроапартман. Moormann...