автори Објавено од Александар Крајчески

Александар Крајчески

493 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

Четири папагали и нивната пастелна љубов!

Winter, Spring, River и Rain се четири папагалчиња обоени во пастелни бои. Љубовта меѓу нив е документирана од страна на Rupa Sutton, нивната сопственичка. Со...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Александар Наумчески Архитеткт кој аматерски се занимава со фотографија, зад себе со учество на неколку групни...

Вистинска зимска магија во Токио

Ви го претставуваме Токио под дебела снежна прекривка преку објективот на Yuichi Yokota! Токио, Токио, Токио! Поим за најпринципиелниот урбанизам што би можел да се замисли. Култот...

ZARA Home | Колекција од розева палета

Многу нијанси на розево во љубовната колекција на ZARA Home! По повод на овој Валентин, ZARA Home ја промовираше новата колекција која изобилува со розеви...

Надреална природа на Alexis Pichot

„Marche Céleste''  од фотографот Alexis Pichot е резултат на годишна посветена работа на фотографија и едитирање. Фотографот ја документирал шумата Fontainebleau навечер, барајќи ја својата поврзаност со неа и...

Илустрација | Спокојниот живот надвор од бучниот урбанизам

Aeppol е уметница чии дела можат да допринесат за лекување на светот! Со фини контури, магични бои, Aeppol ги репрезентира невините детски соништа, исполнети со...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (12.02. – 18.02.2018)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 12.02 до 18.02.2018 ќе имате можност на сцената на Театарот да ги проследите следните претстави: ден и час:...

Euphorbia – третата авторска боенка на Ивана Горичан

Euphorbia е бајковито графичко доживување кое претставува задоволство за откривање на сопствената креативност. Знаејќи го дејството на боењето против секојдневната анкциозност, промовирајќи ја креативната страна...

MANGO | КАМПАЊА ПРОЛЕТ/ЛЕТО 2018

Новата кампања на MANGO за сезона пролет-лето 2018 се фокусира на интимноста, врската меѓу луѓето и повикот кон природата. Моделите Ана Еверс, Амбер Валета...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Бојан Гиевски Бојан Гиевски е урбан аматер – фотограф, кој својата креативност ја експресира преку документирање...

TK Base | Едукативен македонски YouTube профил

https://www.youtube.com/watch?v=M5AbumtXJkQ Повеќе од задоволство ни е да Ви претставиме еден уникатен македонски YouTube профил, наречен TK Base, кој прави едукативни видеа за секојдневните работи кои...

Отворени се вратите за нови дечиња во приватната Кул Кидс градинка

Кул кидс е нова приватната градинка  во Кисела Вода, која е модерно опремена, просториите на градинката се наоѓаат во комплетно новоизграден простор, со големи...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Ангела Петровска Ангела Петровска е фотографка - аматер која секојдневно се стреми да ги подобри своите...

Торонто – преку фотографиите на фотографот Bora!

Фотографот Bora не води на тура низ неговиот роден град Торонто преку серијалот „Торонто навечер“. Серијалот ја истакнува убавината на градот преку рефлексијата на неонските светла,...

Најдобрите фотографии на 2017 според Flickr

Flickr натпреварот за најдобра фотографија постојано изненадува! 2017 беше навистина инспиративна за фотографите и едноставно е невозможно да се избере најдобра фотографија! Подолу, можете да ги...

Како изгледа љубовта, независно дали сте во врска или не!

Малку забава... Љубовта доаѓа во различни форми и е многу повеќе од романтичните гестови кои се прикажани во филмовите. Љубовта се гледа во секојдневните не...