“Најхрабрата” колекција на декоративна козметика создадена до сега од модната куќа Yves Saint Laurent.

Вистински огномет од бои од кои е сочинета оваа козметичка линија, ќе направи да се почувствувате како да сте од некоја друга паралелелна галаксија.

Pop Ilusion палетата, ја сочинуваат кремасти текстури, сенки за очи, кармини за усни како и неколку прекрасни нијански на лакови за нокти. Златниот туш за очи со својот интензивен сјај, ќе ви даде еден прекрасен, необичен и драматичен изглед.

Ви ја престатувавуме истоимената козметичка линија. Погледнете!

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапочнете со промени и креирајте шик дневни соби!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Нејзина омилена изрека е "Смејте се, ништо не е повредно од насмевката".

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР