Дали можеби сте слушнале за `Hygge`, дански концепт на lifestyle?

Од неодамна тој го загуби приматот на водечки концепт на европски начин на lifestyle.

Niksen (Холандски концепт) е моментално најпосакуваниот начин на опуштање на европските жители.

Што всушност значи Niksen?

Caroline Hamming (life couch trainer), неодамна го објасни овој концепт за познатото списание “Wolly Magazine”. Целосно препуштање во моментите кога не правиме ништо. Покрај тоа што правиме еден вид на пауза од многубројните секојдневни активности, во исто време, ја зголемуваме и нашата креативност. Нам ни преостанува да пробаме ваков вид на концепт, сигурно е делотворен.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 05 – 11.02. 2018 година!
Следна објаваTK Base | Едукативен македонски YouTube профил
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Нејзина омилена изрека е "Смејте се, ништо не е повредно од насмевката".

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР