ОВЕН

Работа – Работата ве прави подобри оваа недела, токму како и во изреката – работата го создала човекот!

Љубов – Во љубовниот живот не ви цветаат рози.

Здравје – Повеќе вежбајте.

БИК

Работа – Од работа ви е преку глава и одморот е единствено нешто на што му се радувате.

Љубов – Заљубени и среќни од било кога досега.

Здравје – Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Претпоставените не ја ценат вашата работа, а тоа не ве прави воопшто среќни.

Љубов – Партенерот одбива да разговара со вас за проблемите во врската.

Здравје – Добро се чувствувате.

РАК

Работа – Финансиите ви се и оваа недела слабата страна.

Љубов – Ве чека интересна средба оваа недела.

Здравје – Повеќе одмор и спиење.

ЛАВ

Работа – Ве очекува краток деловен пат оваа недела.

Љубов – Вашиот љубовен живот станува поинтересен.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА

Работа – Се прашувате има ли крај на обврските и броите ситно до одморот.

Љубов – Еден овен и понатаму ви прави проблеми.

Здравје – Добро.

ВАГА

Работа – Повеќе ништо не може да ве изненади, гледате со помалку грижи да ја минете неделава.

Љубов – Љубовта ви цвета оваа недела.

Здравје – Помалку нервози.

ШКОРПИЈА

Работа – Сезоната се ближи кон крајот, а вие сте неуморни.

Љубов – Забави и журки повеќе ве интересираат, отколку потрага по љубов.

Здравје – Повеќе вежбајте.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Ги решивте финансиските проблеми и сега сте на пат да ги решите другите деловни проблеми.

Љубов – Во љубовта добро ви оди.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа – Еден колега ви создава проблеми на работа, сепак, бидете внимателни.

Љубов – Ќе сретнете личност од вашето минато, која долго време не сте ја виделе.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Ви недостасува амбиција да го завршите почнатото.

Љубов – Заљубени сте, а оваа недела ќе доминирате.

Здравје – Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа – Ги запоставувате работните обврски заради домашните обрски.

Љубов – Партнерот очекува подршка, а вие сте секогаш тука за него.

Здравје – Добро.

Коментари

коментари

НЕМА КОМЕНТАРИ