Пентахаусот Lycabettus, е идеално место за живеење, ако сте личност која ги прати трендовите и последната мода…

Savršeno moderni Lycabettus penthaus

Ентериерот и мебелот на овој пентахус се навистина модернистички и современи, а се дело на Sotos Malas и Aron Rattner.

Крајниот резултат е импресивен простор, кој користи дрво и величенственост со голема фантазија. Самиот простор во овој пентахаус е импресивно осветлен, додека неговиот модерен дизајн е во беспрекрен контраст со vintage акцентите.

Savršeno moderni Lycabettus penthaus

Savršeno moderni Lycabettus penthaus

Дрвените sидови се присутни во целиот простор, додека дрвената библиотека има навистина единствен дизајн.

Спалната соба ја краси рамката на креветот, подот е исто така од дрво, а ногарките на столиците се направени од трупци.

Savršeno moderni Lycabettus penthaus

Savršeno moderni Lycabettus penthaus

Практично, целиот дизајн на овој стан, претставува мешавина на модерни и vintage материјали и детали. Во исто време, овој стан е топол и комфорен, модерен и донекаде футуристички. Неговите прозори се големи, низ кои влегува изолбилие од светлост и помагаат да се креира совршена атмосфера за опуштање и уживање.

Savršeno moderni Lycabettus penthausSavršeno moderni Lycabettus penthausSavršeno moderni Lycabettus penthausSavršeno moderni Lycabettus penthausSavršeno moderni Lycabettus penthaus

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузна џунгла на Roberto Cavalli Home Interiors!
Следна објаваНај-заведувачки автомобил!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР