Alexadre Chapelin е уметник кој создава прекрасни масички инспирирани од природата. Најновиот модел е инспириран од длабочината на морето и боите на Земјата. Масата е изработена од смола, мермер и дрво и прикажува неколку слоја на Земјата во совршен спој со сината, проѕирна морска боја. Дизајнот е толку прецизен и реалистичен, што навистина заслужува почит.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTed Baker со пролетна колекција во ретро стил!
Следна објаваЕвропска ноќ на музеите 2017 во национална галерија на Македонија
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР