Овен

Работа: Што се однесува до работата, следува поволен период за преставниците на првиот зодијачки знак. Можна е промена на работната позиција, на повисоко работно место. Ќе имате доволно сила и трпение за настаните кои следуваат.

Љубов: Следи бурен љубовен период. Можни се мали несогласувања со саканта личност, но не грижете се се  ќе биде во ред.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Не претерувајте многу со работа, во периодов кој следува. Согледувајте ги работите од конструктивната сртана. Интуицијата добро ќе ве служи и ќе ви помогне во решавање на вашите бизнис проекти.

Љубов: Вашата врска ќе биде ставена на еден вид тест. Ако е поставена на стабилна основа таа ќе опстане, во спротивно следи прекин на истата.

Здравје: Добра здравствена сосотојба.

Близнаци

Работа: Препреките на кои ќе наидете во следниот период, ќе бидат еден вид на лекција за вас. Ќе треба зрело да постапувате во решавање на поставнеите задачи. Бидете трпеливи,ништо не се решава преку ноќ.

Љубов: Бидете на чисто што сакате и што очекувате од вашиот партнер. Немојте да бегате во светот на фантазиите, тоа секако нема да ви помогне.

Здравје: Бидете физички поактивни.

Рак

Работа: Ќе бидете полни со нова свежа енергија, а воедно, ќе полни со ентузијазам. Ќе ги добиете најдобрите бизнис понуди и предлози. Среќно!

Љубов: Ќе бидете во облаци. Вашата симпатија кон некоја личност, би можела да премине во нешто посериозно.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Лав

Работа: Воздржете се од импулсивно однесување, што се однесува до решавање на некои работни обврски. Периодот не е поволен за потпишување на бизнис и други договори. Имајте мирен пристап кон работите.

Љубов: Престоечката романса би можела да биде нешто најдоброто што ви се случило во последно време, но сепак не брзајте. Ќе освоите нечие срце со вашиот вроден шарм.

Здравје: Диета.

Девица

Работа: Драги девици, ве очекува возбудлива недела. Ќе бидете отворени за експериментирање, патување, учење на нови вештини и.т.н. Ваѓно е да останете со отворен ум.

Љубов: Вие умеете одлично да процените одредена ситуација, па така и со вашата постоечка врска, согледувате дека не е се во ред. Не брзајте, дајте си шанса!

Здравје: Повеќе прошетки на чист воздух.

Вага

Работа: Ситни неправди може да ви направат мали непријатности, затоа убаво фокусирајте се на работата и не дозволувајте ништо да ве вознемири и да ве доведе во дебаланс.

Љубов: Ќе мора да разговарате со вашиот партнер за некои нерешени работи кои се провлекуваат од минатиот период. Слободните преставници, можно е да се вљубат во интересна личност.

Здравје: Повеќе сон.

Шкорпија

Работа: Добро ќе ја согледате атмосферата која владее во вашете работно опкружување. Ќе ви биде потребна дополнителна енергија да решите некои работи. Можеби ќе треба да смирите две личности, кои не биле во добри односи. Добро концентирајте се!

Љубов: Ќе отриете некоја особина кај вашиот партнер, за која до сега, не сте знаеле. Емотивно бурен период.

Здравје: Можен пад на енергијата.

Стрелец

Работа: Пробајте да ги согледате работите од позитивната страна. И покрај тоа што се сте испланирале убаво, бидете подготвени на некои неочекувани препреки. Останете прибрани.

Љубов: Излегувајте повеќе, бидете поактивни, можно е да го сретнете својот потенцијален партнер во некој ресторан или клуб.

Здравје: Рекреирајте се повеќе.

Јарец

Работа: Можно е да бидете повикани со цел да добиете унапредување на работното место. Ќе имате голема самодоверба. Со среќа!

Љубов: Ќе ммора да вложите дополнителен труд за вашата врска да успее. Направете нешто романтично за својот партнер. Можеби вечера со свеќи!

Здравје: Реума.

Водолија

Рабита –  Оврски, обврски и само обврски. Размислувате за тоа, дека премногу работи прифативте. Сега е доцна да се откажете.

Љубов – Една личност ви го зема целото внимание.

Здравје – Тренирајте.

Риби

Работа – Работата не ви паѓа тешко, вие сте работохолик. Вашата силна психа ви дава сила да издржите на работа.

Љубов – Во склад сте со партнерот и обврските. Најдете малку повеќе време за да бидете заедно.

Здравје – Добро се чувствувате.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMango оваа сезона владее со high-street модната сцена!
Следна објава9 неверојатни факти за вашите очи
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Нејзина омилена изрека е "Смејте се, ништо не е повредно од насмевката".

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР