Сместен во извонредно привлечна средина, со поглед на северното и јужното крајбрежје на карипското острво St. Croix, овој посед, Castle of St. Croix, некогаш и припаѓал на грофицата Nadia Farber.

Откога почина сопственичката, куќата е дадена на продажба за 15 милиони долари. Белиот дворец кој потсетува на некоја хациенда или ориентална палата е со ретка убавина и спектакуларна димензија. Луксузниот посед поседува неколку илјади квадратни метри со огромен дневен престој кој е украсен во маварски стил, со мозаици, светлечки мурали и сино небо.

Na prodaju dvorac kao iz bajke

Оваа фантастична бела градба, поседува 6 спални соби со големи прозори, има огромна трпезарија, одлично опремена кујна и совршен поглед на карипскиот архипелаг и Девствените острва. На имотот се наоѓа и прекрасен базен со куќичка, како и колиба за домарот.
Na prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajkeNa prodaju dvorac kao iz bajke

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJust Cavalli за оваа сезона во тотално забавно расположение!
Следна објаваФранцуски шик за вашата канцеларија!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР