Christian Louboutin ја лансираше колекцијата за пролет/лето 2017, со кампањата под името‘Ruby Tuesday’. Уште на прв поглед ни е јасно дека познатиот дизајнер инспирацијата ја има најдено во забавните 60-ти од минатиот век.

Еклектичната колекција содржи модели на кои влијание имаа модернистите, но и rock ‘n’ roll стилот на The Rolling Stones. Во новата сезона се носат ралични чевли  – од салонки на подебела пета, па се до едноставни сандали и кожни балетанки. Што се однесува до торбите големите клач модели и мини торбички како на пример ‘Paloma’ моделот, секако се во прв план. Во нашата галерија откријте ја новата колекција на Louboutin, можеби и вас ќе ве инспира во одбирањето на сопствени модни додатоци.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата кампања на H&M со The Atomics!
Следна објаваЗадолжителни пролетни парчиња од Yamamay
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР